SERKAN TUTAR

DİYETİSYEN, NLP UZMANI

Diyetisyen Serkan TUTAR, Ankara Yüce Fen Lisesi’nden başarı ile mezun olduktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde lisans eğitimine başlamıştır. Eğitimi süresince, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi, Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Gazi Üniversitesi Hastanesi gibi birçok üniversite hastanesinde “Tıbbi Beslenme Tedavileri” ve “İleri Düzey Beslenme Tedavileri” gibi konularda eğitim almış ve uzun dönemli stajlar yapmıştır. Tepe Home ve Bilkent Üniversitesi gibi özel kuruluşlarda “Toplu Beslenme Sistemleri” üzerine çalışmalar yapmıştır. İstanbul Özel Acıbadem Hastaneleri’nde ve Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde de sorumluluk alarak stajlarını tamamlamış ve yüksek başarı ile Hacettepe Üniversitesi’nde sürdürdüğü lisans eğitimini tamamlamıştır. Eğitimin yaşam boyu sürmesi gerektiğine inanan Serkan TUTAR, çalışma hayatının yanı sıra halen ikinci üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nde devam ettirmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarını değiştirmekte alışkanlık değiştirme tekniklerinin kullanılmasının önemli olduğuna inanan TUTAR, uluslararası geçerlilikte 180 saat süren “NLP Practitioner” eğitimini başarıyla tamamlayarak “NLP Uygulayıcısı” unvanı almaya hak kazanmış olup, çalışmalarını bu yönde de sürdürmeye devam etmektedir. Mesleğinde bilimsel olmanın önemini bilen Serkan TUTAR, halen Bilim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yapmaya devam etmektedir.

Diyetisyen Serkan TUTAR, bugüne kadar “Beslenme ve Diyet”, “NLP”, “Kişisel Gelişim” gibi konularda yapılmış olan birçok seminer, panel ve kongreye katılmıştır. Ayrıca Dünyada yeni yayılmakta olan “Just Pump” spor dalının Türkiye’de düzenlenen ilk workshopuna katılmış ve uluslar arası geçerli sertifika almaya hak kazanmıştır. Yurtiçinde yayınlanmış olan bilimsel çalışmaları ve bilimsel toplantılarda yapmış olduğu sunumlar vardır.

Diyetisyen Serkan TUTAR, bugüne kadar edindiği bilgi birikimini ve tecrübesini, çeşitli televizyon, gazete, dergi ve internet sitelerinde paylaşmaya devam etmektedir. Adana Son Nokta gazetesinde “köşe yazarlığı”na adım atan TUTAR, sağlıklı beslenme ile ilgili yazılarına Leziz, Diabetic Living, e-bebek, Men’s Health dergilerinde aylık makaleler yazmaya devam etmektedir. Birçok televizyon ve radyo programında uzman konuk olarak yer almıştır. www.e-diyetisyen.com , www.serkantutar.com ve www.tutarlidiyet.com web sitesinin editörüdür.

Vatani görevini İstanbul Fenerbahçe Orduevi’nde “Teğmen” rütbesi ile 2008 yılının ikinci yarısında tamamlayan ve yaptığı çalışmalar nedeniyle “Teşekkür Belgesi’ne” layık görülen TUTAR, askerlik görevini tamamladığı gün Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde Diyetisyen olarak görev yapmaya başlamıştır. TUTAR, kalite sistemleri ile ilgili (ISO-9001, JCI, HACCP) gibi konularda hizmetiçi eğitim almış olup, yemek hizmetlerinin hazırlama-üretim-dağıtım gibi süreçlerinden, menü planlama ve organizasyondan, toplu beslenme sistemleri’nde çalışan personelin eğitiminden ve denetiminden sorumlu diyetisyen olarak görevini 2010 yılına kadar sürdürmüştür.

Ocak 2010 tarihi itibari ile Zeytinburnu Avrasya Hospital’de Beslenme ve Diyet Bölümü sorumlusu ve poliklinik diyetisyeni olarak görevine başlayan Diyetisyen Serkan TUTAR, Eylül 2011 tarihi itibari ile görevini bırakmıştır.

“2009 yılda başlamış olduğu proje bazlı “Mavi-Yeşil Light” ürünlerinin kurumsal web sitesinin “Danışman Diyetisyenliğini” 2011 yılında bırakmıştır. 2009 yılı ikinci döneminde Türkiye’de ilk defa Splenda firması için light tatlı tarifi geliştirme, besin değeri hesaplama gibi konularda danışmanlık hizmeti vermiştir.

Diyetisyen Serkan TUTAR, Philips Firmasına 2011 yılında danışman diyetisyen olarak proje bazlı çalışmıştır. Ayrıca 2012 yılında TUTAR’LI DİYET BESLENME DANIŞMANLIK &YAŞAM KOÇLUĞU bünyesinde Axa Oyak firmasına danışmanlık yapmaktadır.

Şu anda çeşitli kurum ve kuruluşlarda danışman diyetisyen olarak kariyerine devam eden Serkan TUTAR, bireysel danışmanlık hizmetlerine Taksim meydandaki TUTAR’LI DİYET BESLENME DANIŞMANLIK&YAŞAM KOÇLUĞU merkezinde devam etmektedir.

Serkan Tutar Linkedin Profili
Serkan Tutar Facebook Profili
TavsiyeEdiyorum.com Serkan Tutar
MedikalEkran.com Serkan Tutar
DoktorSitesi.com Serkan Tutar