İŞ’TE BESLENME VE DİYET DANIŞMANLIK HİZMETLERİ:

İş’te beslenme

  • Yönetici ve personel; beslenme düzenlerine dikkat etmediklerinde daha sık hastalanmakta ve izin kullanmak durumunda kalmaktadırlar. Bu nedenle; iş performansında kayıp yaşanabilir.
  • Kurumlar; yönetici ve personellerine uzun dönemli eğitim yatırımları yapmaktadır. Beslenmesine dikkat etmeyen yönetici ve personellerin uzun dönemde kronik hastalıklara yakalanma riski daha yüksektir.
  • İşte Beslenme Danışmanlık ve Diyet Hizmetleri’nin amacı; yönetici ve çalışan personele daha sağlıklı bir ortam sağlamak, çalışan motivasyonunu yükseltmek ve iş performansını yükseltmektir.
  • İş’te Beslenme ve Diyet Danışmanlık Hizmetleri’nde;

- Kişinin sağlık durumu, hastalıkları ve kullandığı ilaçlar konusunda işyeri hekiminden ya da kişinin kendi doktorundan bilgi alınmaktadır.
– Kişinin “Ayrıntılı Beslenme Öyküsü” alınır ve beslenme alışkanlıkları belirlenir. Günlük beslenme ile aldığı enerji ve diğer besin öğelerinin hesaplanması ve değerlendirilmesi gerçekleştirilir.
– Tanita BC 418 MA cihazı ile kişinin beden bileşim analizi yapılır. Bu analizin sonucunda kişinin vücudunda bulunan; toplam yağ dokusu, kas ve kemik dokusu, su miktarı ve bazal metabolik hızı belirlenir.
– Bütün verilerin değerlendirilmesi sonucunda, kişiye özel beslenme programı hazırlanır ve 7 günlük sürelerde kontrolü ve değerlendirmesi sağlanır.
– Kişiye beslenme ve diyet konusunda ayrıntılı beslenme eğitimi verilir.
– Kontrol süreleri arasında e-posta ile danışmanlık hizmeti sağlanır.

  • İşte Beslenme ve Danışmanlık Hizmetleri’nin Kuruma ve Çalışanlara Faydaları

1) Sağlıksız beslenme alışkanlıklarının değerlendirilmesini ve beslenmeye bağlı oluşabilecek hastalık risklerinin belirlenmesini sağlar.
2) Çalışan motivasyonunu ve performansını yükseltir.
3) Çalışanların hastalık nedeniyle işe gelmeme oranlarını azaltmaya yardımcı olur.
4) Çalışanların sağlıksız alışkanlıklarını değiştirmesine yardımcı olur.
5) Çalışanlarınıza gösterdiğiniz özenin göstergesi olur