MOBİL DİYET HİZMETLERİMİZ

EVDE BESLENME VE DİYET DANIŞMANLIK HİZMETLERİ: Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle; evden çıkamayan ve/veya evde bakıma ihtiyaç duyan kişiler için evde sunulan beslenme ve diyet danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.

“Evde Beslenme ve Diyet Danışmanlık Hizmetleri’nin amacı; kişinin günlük yaşam akışını bozmadan, uygulanan tedavi planına beslenme programı ile destek olmak, en doğru ve kişiye özel beslenme ve diyet danışmanlık hizmetini sunarak kişinin yaşam kalitesini arttırmaktır.”

  • Evde Beslenme ve Diyet Danışmanlık Hizmetlerimizde;

- Kişinin sağlık durumu, hastalıkları ve kullandığı ilaçlar konusunda doktorundan bilgi alınmaktadır.
– Kişinin ve gerekli durumlarda aile fertlerinin bilgilendirmesi doğrultusunda kişinin “Ayrıntılı Beslenme Öyküsü” alınır ve beslenme alışkanlıkları belirlenir. Günlük beslenme ile aldığı enerji ve diğer besin öğelerinin hesaplanması ve değerlendirilmesi gerçekleştirilir.
– Body Stat Quad Scan cihazı ile kişinin beden bileşim analizi yapılır. Bu analizin sonucunda kişinin vücudunda bulunan; toplam yağ dokusu, kas ve kemik dokusu, su miktarı ve bazal metabolik hızı belirlenir.
– Bütün verilerin değerlendirilmesi sonucunda, kişiye özel beslenme programı hazırlanır ve 15 günlük sürelerde kontrolü ve değerlendirmesi sağlanır.
– Kişiye ve ailesine beslenme ve diyet konusunda ayrıntılı beslenme eğitimi verilir.
– Kontrol süreleri arasında telefonla danışmanlık hizmeti ile kişilere/ailelerine/bakımdan sorumlu yardımcı sağlık personeline destek sağlanır.

  • Bu kapsamda hizmetlerimiz;

- Evde bakıma ihtiyaç duyan kişinin evde beslenme ve diyet danışmanlığı hizmetleri primer doktorunun direktifleri doğrultusunda gerçekleştirilir.

  • Kimler Evde Beslenme ve Diyet Danışmanlık Hizmetleri’nden yararlanabilir?

1) Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle evden dışarı çıkamayan kişiler
2) Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle evde bakıma ihtiyaç duyan kişiler
3) Beslenme ve Diyet Danışmanlık Hizmetleri’ni evde almak isteyen kişiler
4) Yaşlılık sebebi ile evden dışarıya çıkamayan kişiler