İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm

Kim ne derse desin kadınlar açısından en can sıkıcı durum, vücudun farklı bölgelerinde çıkan istenmeyen tüylerdir. Ne kadar uğraşırsak uğraşalım tüyler yakamızı bir türlü bırakmaz. Tüy dökücüler, kötü kokulu hamam otu içerikli doğal formüller, kişisel epilasyon, lazer epilasyon uygulamaları, seanslar ve yine seanslar, malesef bu durumu sonlandırmakta etkili olamaz. Aslına bakarsanız hormon tedavisi haricinde hiçbir metotun çok da etkili olduğunu söyleyemesek de, bir takım doğal bitkisel çözümlerle, cildinize ve deri dokusuna zarar vermeden istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız ya da tüy oranını azaltmanız mümkün.

İstenmeyen Tüyler

Metotu açıklamadan önce, tarifini vereceğimiz doğal kürün minimum 2 hafta boyunca kullanmanız gerektiğini de hatırlatmak isterim. Evdeki malzemeler aracılığıyla kolaylıkla hazırlayacağınız bu karışımın en büyük özelliği kıl köklerini zayıflatarak, tüylerin kendiliğinden dökülmelerini sağlamak. Çünkü epilasyon ve ağdalama gibi yöntemlerle kıl köklerini yok etmiyor, yalnızca yenisi yerine gelene kadar geçici bir süre tüylerimizle vedalaşıyoruz.

İstenmeyen tüylere doğal çözüm sunan karışım için (1 defalık) gerekli olan malzemeler

  • Cezvede kaynatılmış iki yemek kaşığı kahve telvesi
  • 1 yemek kaşığı toz yemek sodası
  • 1 çay kaşığı toz zencefil

Yukarıda saydığım, her evde bulabileceğiniz malzemeleri iyice karıştırarak bir gece boyunca dinlenmeye bırakıyoruz. En az 12 saat önce, hazırladığımız kürü uygulayacağımız bölgedeki tüyleri ağda ya da epilasyon aleti ile temizliyoruz. Çünkü hazırladığımız karışım tüylü bölgelerde işe yaramıyor. Tüylerini kökünden alınmış bölgelere uygulayarak kökleri zayıflatmamız gerekiyor.

İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm
İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm

Temizleme işleminden minimum 12 saat sonra hazırladığımız kürü masaj yaparak tüylerin dökülmesini istediğimiz bölgelere tatbik etmek suretiyle iyice cildimize yediriyor ve yaklaşık 15 dakika kadar cildimizde kalmasını sağlıyoruz. 15 dakikanın sonunda su ile iyice durulayarak temizliyoruz. Bu işlemi 1 hafta boyunca hergün 15 dakika uyguladığımız taktirde, eskiden tüylenen bölgelerimizdeki tüylerin daha geç ve daha seyrek çıktığına şahit olacaksınız. Ayrıca bu işlemi en az 2 hafta boyunca uygular, bir hafta ara verir ve 2 hafta tekrar yinelediğinizde kıl köklerinin %90 oranında kuruduğunu ve o bölgelerinizde tüylenmenin büyük oranda azaldığını da farkedebilirsiniz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.