Sivilce İzleri ve Sivilce Maskeleri

Güzellik kadınlar için adeta bir tutkudur. Her durumda, her an güzel olmak için doğal yöntemler, kürler, özel makyaj tüyoları denenir. Ancak sivilceler çok erken yaşlarla tanıştığımız çok önemli bir cilt sorunu olacaktır. Pürüzsüz bir cildin en büyük düşmanı olan sivilceler, yaşanan hormonel değişimler ya da cilt yapısında farklı nedenlerden dolayı oluşan yağlanmalar nedeni ile meydana gelir. Bu aşamada tedbirler alınmadığı zaman Sivilce izleri nasıl geçer sorusu ile karşı karşıya kalabiliriz

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Yüzünüzde ya da vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkan sivilcelerin sıkılması yanlıştır. Eliniz sürekli sivilcenize gidiyorsa bu alanda üretilen metal çubuklardan yardım alabilirsiniz. Özellikle makyaj yaparken kullandığınız fırçaları haftada bir temizlemek gereklidir. Temizlenmeyen fırçalar ya da iyi kurumayan makyaj malzemeleri siyah noktalar başta olmak üzerin sivilce ve akne gibi cilt sorunları ortaya çıkaracaktır. Peeling yapmak cildin nefes almasını sağlayan bir temizlik işlemi olsa da bu işlemleri her gün uygulamak, cildinizi ölü hücreleri arındırmanın yanında, canlı hücreleri de yok edecektir. Bu nedenle düzenli peeling veya maskelerin yararını görebilirsiniz. Ancak sık sık kullanmak çare olmayacaktır.

Sigaranın zararları konusunda ciltlerce uzanan maddeler sayılabilir. Bunlardan biride cilt üzerinden sararmalar meydana getirmesi ve lekeler oluşturması olacaktır. İçmemek çare olmuyor. Cildinizce bu etkilerin oluşmasından sigara içilen ortamlarda bulunmakta etkilidir. Düzenli şekilde temizlenen bir cilt yaşlandıkça daha az kırışıklık gösterecektir ve sarkmalara karşı da önemli bir tedbir olacaktır. Sivilce ve izlerini yok eden maske tarifi seçenekleri deneyerek önemli etkiler ortaya çıkarabilirsiniz. Genel olarak sivilce daha tam oluşmadığında sivilcelerle oynamak iz kalmasına neden olur. İz oluşmasının yanında bu sivilceler git gide daha çok cildinizde yer eder, temizlik sürecinin aksatılmaması ile hızlanan yenilenme süreci sayesinde izlerin kalıcı olması engellenir.

Sivilcelerin Oluşumunda Temizlik Önemli Bir Tedbir

         Cilt temizliği çok önemli olmakta ve gözeneklerin açılması hatta bakterilerden arındırmaların yapılması için bitkisel sabunlar kullanılabilir. Bu alanda kullanılabilecek sabunlar arasında en çok bilinenlerden biri kükürt sabunu olacaktır. Özellikle yağlı ciltleri kurutması ile bilinen kükürt sabunu; sivilce oluşumlarının engellemesinin yanında siyah noktalara iyi gelmekte ve cildin derinlemesine temizlenmesinde etkili olmaktadır. Keratolitik tesiri bulunmakta ve cilt üzerinde oluşan ölü tabakayı temizleyerek pürüzsüz bir cilt oluşturmaktadır. Bu alanda sabah kalktığınızda ve gece yatmadan önce günde iki defa kullanmak istediğiniz sonuçları almanızı sağlayacaktır.

Kükürt sabunu dışında Sivilce izleri nasıl geçer, sorusunun karşılığı olarak menekşe, lavanta, tarçın, limon ve kayısı sabun da kullanılabilir. Aktarlardan temin edebileceğiniz bu sabunları eczanelerden de alabilir ya da güvenilir alışveriş merkezlerinden de satın alabilirsiniz. Temizlik çok önemli olmakta ancak beslenme düzeni de aynı şekilde dikkat edilmesi gereken bir durum olmaktadır. Beslenme tablonuzda olan besinlerin yağ oranlarına özellikler dikkat edilmelidir. Yağlı bir cilde sahip iseniz yağlı yiyeceklerden kaçınmak çok daha önemli olacaktır. Bunların yanında ilaçlar kullanılabilir, ancak kesinlikle uzman hekim tavsiyesinde alınmalıdır.

Sivilce İzleri İçin Doğal Reçeteler

         Cildinizi lekelerden ve kırışıklıklardan tamamen temizlenmesi için elma sirkesi kullanabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce pamukla yapılan temizlik için yüzünüze sürdüğünüz 10 dakika bekletip daha sonra sabunla temizlenmesi gereklidir. Bu alanda toz şekerde kullanılabilirsiniz. Nemlendirilen toz şekerin karışım halinde cilde sürülmesinin ardından on dakika bekleterek cildi tamamen temizleyebilirsiniz. Nem takviyesi için ise bal kullanabilirsiniz. Doğal halde balı yüzünüze sürerek, biraz bekletmek ve vitamin desteği sağlamakta mümkün olabilir.

Marulda Sivilce izleri nasıl geçer başlığı altında kullanılabilecek bir bitkisel çözüm olmaktadır. 3 bardak su ile kaynatılan maruldan elde ettiğiniz su ile sabah ve akşam günde iki defa olarak cildinizde temizlik elde edebilirsiniz. Bir bardak suyu ile kurumuş ceviz yapraklarını kaynatarak elde ettiğiniz karışımda yüzünüzde tazelik ve canlılık sağlayacak bir formüle dönüşecektir. Sabun otu kökünü suda kaynatarak ta temizlik yapabilir ve karışımla yüzünüzü silerek sivilcelere karşı etkili bir çözüm oluşturabilirsiniz. Ezilmiş sinir otunun suyu lekeler için de kullanılabilecek bir doğal formül olmaktadır.

Sivilce oluşumlarına engel olunamayabilir. Ve oluşan sivilce izlerinin de estetik açıdan olumsuzluklara neden olduğu bilinmektedir. Bu durumlarda ise karbonat iyi bir çözüm olabilir. Bir tatlı kaşığı karbonatın su ile karıştırılarak hamur haline getirilmesinin ardından cilt üzerine uyguladığınız bu maskeyi ılık suyla durulayarak çıkarabilirsiniz. Sivilce izlerinin yayılmasına engel olan karbonat, izlerin tamamen geçmesinde de etkili bir seçim olabilecektir.

Sivilce izleri İçin Maskeler

         Sabah uyandığınızda yüzünüzün ortasındaki kocaman bir sivilce kadar can sıkıcı bir şey olamaz. Genelde sivilce izleri, sivilceler, akne ve siyah noktalardan kurtulmak adına pek çok yöntem denenir, kulaktan dolma bilgilerin ise ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Özellikle sivilceleri sıkmak ya da bir arkadaşımıza çok iyi gelen bir kremi kullanmak ya da makyajınızla uyumak beraberinde çok önemli cilt sorunları getirecektir. Sivilce ve izlerini yok eden maske tarifi seçenekleri ile doğal kürler deneyebilir.

Sivilceleri ve İzleri Yok Eden Maske Tarifi

Sivilce İzleri ve Sivilce Maskeleri
Sivilce İzleri ve Sivilce Maskeleri

Sivilcelerin oluşmaması adına yapılması gereken önemli bir durum cildi sürekli temiz tutmak olacaktır. Bunun yanında bol su tüketmekte pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin ilk kuralı olacaktır. Kendinize zaman ayırarak uygulayacağınız maskeler sayesinde istenilen temizlik sağlanabilecektir. En çok bilinen sivilce ve izlerini yok eden maske tarifi seçenekleri arasında limon maskesi bulunur. Cildin arınmasında sıkça kullanılan bir seçenek olan limonu, bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı gül suyu ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Cilde sürüldükten sonra 20 dakika beklemesi gereklidir. Sonrasında ılık su ile temizlemek gereklidir.

Gül suyu ile yapılabilen farklı bir maskede ise 2 yemek kaşığı bal, şeker, E vitamini ve 100 ml gül suyu bulunmaktadır. Karışımın pamuk yardımı ile cilde sürülmesinin ardından yine bir müddet beklenmesi ve ılık su ile yıkanması gereklidir. Sade bal ve limon karşımı ile maske hazırlayabilir ve 10 gün boyunca uygulayabileceğiniz bu maskelerle sivilcelerin kuruması sa,ğlanabilir.

Bir yumurta akı ve bir çay kaşığı limondan elde edeceğiniz maskeyi, haftada iki kez kullanabilir, kil ve limon ile hazırlayacağınız maskeyi hafta bir defa kullanarak istediğiniz etkileri ortaya çıkarabilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.