Bir Haftada 30 Kilo Verdiren Diyet

Bir Haftada 30 Kilo Verdiren Diyet, İnternet ortamında sık sık akla uygun gelmeyen vaatlerle kilo vermek isteyenleri cezbeden yazılarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunlardan biri de bir haftada 30 kilo verdiren diyet vaadidir. Bilimsel olarak bir kişinin 1 haftada 30 kg vermesi imkansızdır. Ancak bu süreç aylara bölünürse mümkün olabilir. İnsan için gerekli kalori miktarı ve harcayabileceği kalori miktarı bellidir.

Bir Haftada 30 Kilo Verdiren Diyet

Bir Haftada 30 Kilo Verdiren Diyet
Bir Haftada 30 Kilo Verdiren Diyet

Kaç kalori harcarsanız kaç gram verebileceğiniz de bellidir. Söz gelimi yetişkin ve aktif bir insan günde 4.000 kaloriye ihtiyaç duyar. 1 kilo vermek için 7.500 -8.000 kalori harcamanız gerekir. Tüm gün hiç bir şey yemezseniz, ihtiyaç olunan 4.000 kalori yağlardan temin edilir. Böylece aç kalırsanız günde yarım kilo verme şansınız vardır. Aç halinizle 4.000 kalori harcayacak efor sarf ederseniz bu oran günde 1 kiloya çıkar.  Bir haftada bu şekilde maksimum 7 kg verilebilir ki çok tehlikeli bir durumdur.

1 Haftada 20 Kilo Verdiren Diyet

Yukarıdakine benzer ve aslı olmayan bir iddia daha… Hiç kimse 1 haftada 20 kg veremez. Verilebilecek maksimum kg ölçüsü 7 olabilir. Sağlıklı olmayan, kronik rahatsızlığı olan insanların kesinlikle böyle tehlikeli diyet programlarına uymaması gerekir.

3 Ayda 30 Kilo Verdiren Diyet

Pek mantıklı olmamakla beraber, 3 ay boyunca sadece salata- çorba ile beslenip şeker ve ekmek tüketmeden sabah akşam spor yapanlar için 3 ayda 30 kg vermek mümkündür. Ancak öncesinde mutlaka bir doktora gitmeli, kalp damar ve diğer organların durumuna bakılmalı şeker tansiyon kontrolü yapılmalı ve doktor onayı ile diyete başlanmalıdır. Göz ardı edilen bir nokta; hızlı kilo vermenin safra kesesinde kristalleşmeye yol açmasıdır. Hızla verilen kilolar safra kesesine zarar verir. Safra taşları, hızlı kilo verenlerde ortaya çıkar. Kanal tıkanması durumunda kişi ölümle karşı karşıya kalabilir.

1 haftada 3 kilo verdiren diyet

Makul olarak 7 günde 3 kilo vermek için, su diyeti, elma diyeti, paleo diyeti dukan diyeti 7 günde 3 kg verdirebilir. hiç bir diyet yapmak istemeyenlere önerimiz; sağlıklı olduklarını teyit ettikten sonra, 7 gün boyunca hiç şeker yağ ve ekmek tüketmeden sadece salata ve proteinlerle beslenip günde 5 km yürüyerek bu hedefe ulaşabilirler. Bu arada kilo vermeyi hızlandırdığı için bol su ( günde 3L) tüketmeleri iyi olacaktır.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.