21 Günde Kaç Kilo Verilebilir?

21 Günde Kaç Kilo Verilebilir? Kilo verme hızı ve oranı kişinin kilosuna yaşına cinsiyetine, kronik hastalıklarına, insülin leptin direncine ve fiziksel aktivitelerine göre değişir. Herkes için genel geçer bir kural yoktur. Kimi insanların metabolizması hareketlidir ve bu insanlar kolayca kilo verebilirler. Kimilerinin ise metabolizması yavaştır ve kilo verme süreci de yavaşlar.

21 Günde Kaç Kilo Verilebilir?

Bazı insanlarda insülin direnci yüksekse kilo vermesi zorlaşır. Direncin kırılması için ilaç alması gerekir. 21 günde kaç kilo verilebilir sorusunun kesin bir yanıtı yoktur. Kronik hastalar, şeker hastaları tansiyon hastaları fiziksel engeli olanlar için durum daha zordur. Yaş ilerledikçe kilo verme hızı düşer. Kadınlarda menopoz döneminde kilo verme, beslenme alışkanlıkları ile doğrudan orantılıdır.

21 günde Sağlıklı bir insan kaç kilo verebilir?

Sağlıklı bir insan için günde yarım kilo vermeye odaklı diyet- egzersiz programları uygulanarak 10-11 kilo verilebilir. Hindistan’daki keşişlerin yaptığı gibi, inzivaya çekilerek 21 gün hiçbir şey yemeyen insanlar için bu süreç daha hızlı işler. Bunlar için 21 günde 13-14 kilo vermek mümkündür. Aşırı kilolu olmak, sıkı bir diyette kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. 21 günde 10 kilo vermek için aşağıdaki maddelerin uygulanması sağlıklı ve hastalığı olmayan insanlar için yeterlidir.

  • Az uyumak
  • Günde 10 km yürümek
  • Ekmek şeker ve asitli içecekleri tatlı ve börekleri kesmek
  • Çorba salata ve eti küçük porsiyonlar olarak tüketmek
  • Günde en az 3L su içmek
  • Akşam saat 19.00’dan sonra hiçbir şey yememek, ertesi gün öğle vaktinde kahvaltı yapmak
21 Günde Kaç Kilo Verilebilir?
21 Günde Kaç Kilo Verilebilir?

Bu maddenin en önemli noktası; ortalama 17 saat aç kalan insanın, iç mekanizmasının kendini onaracak zamanı bulmasıdır. Vücut fazlalıklarını da atar ve normal kiloya hızla erişir.  Kişi zamanın çoğunu uyuyarak geçirdiği için açlıktan rahatsız da olmaz. Sadece bu yöntemle 21 günde 8 kg vermek mümkündür. Yine az yemek, çok egzersiz yapmak bol su içmek şartı vardır. Ekmek şeker ve kızartmalar en çok kilo aldıran gereksiz besinlerdir.

21 Günde 10 Kilo Verin

21 günde 10 kilo vermek, orta yaşlı veya genç sağlıklı insanlar için zor değildir. Alınan kalorileri minimize etmek, verilen kalorileri maksimize etmek kiloları hızla vermenizi sağlar. Aşırı hızlı kilo vermenin safra kesesinde taşlara yol açabileceğini de unutmamak gerekir. Bu nedenle 10 kg vermek isterseniz bunu 21 güne değil, 60 güne yayabilirsiniz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.