Diyetsiz Spor Yapmak Zayıflatır mı?

Diyetsiz Spor Yapmak Zayıflatır mı? Çok merak edilen ve kilo vermek isteyenleri heyecanlandıran bu giriş cümlesi gerçekten olumlu olarak cevaplandırılabilir mi? İnsanın bir biyolojik enerji sistemi olduğunu hatırlayalım. Günlük olarak bu sistemin ihtiyacı olan enerji miktarı vardır. Enerji besinlerden sağlanır. Yetişkin biri günde 4.000 kalorilik besin almak zorundadır. Eğer almazsa vücut bu eksiği tamamlamak için, depolanmış yağları harcar. Ancak zayıflamak isteyen kişi; istediğini yiyip içmek şartıyla sabahtan akşama kadar hiç durmadan spor yapsa dahi kilo veremez. Çünkü burada kalori alış veriş dengesi önemlidir.

Diyetsiz Spor Yapmak Zayıflatır mı?

  • Spora başladıktan kaç gün sonra kilo verilir
  • Sadece sporla zayıflayanlar
  • Yediklerine dikkat etmeden spor yapmak
  • Sporla kilo verme ne zaman başlar
  • Yemek yiyip spor yapmak kilo aldırır mı
  • Sadece sporla kilo verilir mi
  • Sıkılaşarak kilo verme
  • Sporla kilo verenler Kadınlar Kulübü

Spora Başladıktan Kaç Gün Sonra Kilo Verilir

Diyetsiz Spor Yapmak Zayıflatır mı?
Diyetsiz Spor Yapmak Zayıflatır mı?

Söz gelimi yarın sabah yorucu bir spor programına başladınız. Ama istediğiniz yiyip içme konusunda kısıtlama yapmıyorsunuz. Siz spor yaptıkça kaloriler harcanır öte yandan vücut besin ister mide zil çalar ve sporcu ölçüsüz yemeye başladığında, yaptığı tüm spor hiç bir işe yaramaz.  Çünkü sporla harcanan kaloriler, güzel bir öğünde yine vücuda alınmış olur. Önemli olan boğazı kontrol altına almaktır. Bunun tam tersi olarak, kişi hiç spor yapmadan sadece boğazdan kısarak kilo verebilir mi? Bunun cevabı evet olacaktır. Kişi zorunlu olarak yaşamak için kalori harcamak zorundadır. Boğaz kısıtlanmışsa vücut eldeki depoları kullanmaya başlayacaktır. Dolayısıyla boğazı kısarak spor yapmaya başlayanlar, turnayı gözünden vuracak olan insanlardır azimle devam ettikleri sürece kilo vermeye devam ederler.

Sadece Sporla Zayıflayanlar

Yeme programı abartılı olmayanlar, zaten az yiyen insanlar ise spor yaparak daha hızlı kilo verirler. Yemek yemeyi bir zevk olarak değil, karşılanması zaruri bir ihtiyaç olarak görenler, sofradan aç kalkabilenler kolay kolay kilo almazlar. İstisnai olarak menopoz sürecine giren kadınlar,  hormon dengesinin bozulmasına bağlı olarak kilo almaya başlayabilirler. Şeker hastası olanlar insülin direnci gösterebilir ve kilo veremeyebilirler.

 

Yediklerine Dikkat Etmeden Spor Yapmak

Yediklerine dikkat etmeden spor yapmak kilo vermeyi sağlamaz sadece kalp damar sağlığı açısından iyi bir iş yapılmış olur. Vücudu bir biyolojik enerji sistemi olarak düşündüğümüzde, sisteme giren ve sistemden çıkan enerjiler arasında denge yoksa, kilo vermek mümkün olmaz.  O yüzden az yemek çok hareket etmek önerilir.

 

Yemek Yiyip Spor Yapmak Kilo Aldırır mı

Kesinlikle yemeğe dikkat etmeden egzersiz yapanlar, kilo vermek yerine kilo alabilirler.  Halter barfiks şınav gibi ağır egzersizleri her gün yapanlar ise kas kütlesini arttırırlar. Bir yandan yağ tabakası erirken bir yandan da kaslar gelişir. Burada da tek şart dikkatli beslenmektir.

 

Sıkılaşarak Kilo Verme

Sıkılaşmak egzersizi gerektirir. Derli toplu olarak kilo vermek isteyenler haftanın her günü spor yapmalıdır.  Hiç spor yapmadan boğazı kısmak da kilo verdirir ama kaslarla beraber yağlar eriyecektir.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.