Boğaz Gıcığına Ne iyi Gelir

Boğaz Gıcığına Ne iyi Gelir? Boğaz ağrısı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları kış aylarında sık görülür. Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz ağrısına yardımcı olacak kullanışlı çareler şunlardır: ılık tuzlu su ile gargara yapmak, uygun sıvı alımını sürdürmek, sağlıklı beslenmek ve dinlenmek. Üst solunum yolu tahrişine neden olan birçok faktör, yaşam tarzı değişiklikleriyle ve reçetesiz olarak doğal yollarla kontrol altına alınabilir.

Üst solunum yolu tahrişine neden olan birçok faktör, yaşam tarzı değişiklikleriyle ve reçetesiz olarak doğal yollarla kontrol altına alınabilir. Üst solunum yolu tahrişi, yaşam tarzı değişiklikleriyle ve reçetesiz olarak doğal yollarla kontrol altına alınabilir.

Boğaz Ağrısı

Boğaz ağrısı bir virüsten kaynaklanabileceği gibi alerjiler, solunan tahriş edici maddeler, asit reflüsü ve daha fazlasıyla da ilişkili olabilir. Yaşınız ve boğaz ağrınızın nedeni ne olursa olsun, bunu yönetmenin birçok doğal yolu vardır.

Boğaz ağrısı genellikle evde tedavi edilebilen geçici bir durumdur. Uzmanlarımız mümkünse birkaç gün kahve, çay ve alkolden uzak durmanızı önermektedir. Ayrıca, gün boyunca bol su içtiğinizden emin olun ve boğazınızı rahatlatmak için yatmadan önce ılık tuzlu su ile gargara yapın.

Boğaz Ağrısının Nedenleri

Boğaz ağrısının nedenlerinin çoğunu yaşam tarzı değişiklikleriyle ve reçetesiz kontrol edebilirsiniz. Doktorunuzu görmeyi tercih ederseniz, ondan boğaz ağrınızın nedeninin sinüzit veya bademcik iltihabı gibi başka bir durum olup olmadığını belirlemesini isteyebilirsiniz.

Boğaz ağrısına viral ve bakteriyel enfeksiyonlar, çevresel tahriş edici maddeler ve stres gibi çeşitli nedenler yol açabilir. Ağrı ve rahatsızlıktan geçici olarak kurtulmayı sağlayabilecek çeşitli ilaçlar olsa da, boğaz ağrısına ne iyi gelir? Bu sorunun düzenli olarak ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olabilecek birçok yaşam tarzı değişikliği vardır.

Üst solunum yolu tahrişinin semptomlarını kontrol etmeye yardımcı olabilirsiniz. İlk adım yeterince dinlenmektir. Erken yatmak için zaman ayırın ve uykunun saatlik rahatsızlıklar tarafından kesintiye uğramadığından emin olun. Baş dönmesi hissederseniz, dehidrasyonun önlenebilmesi için alkol veya kafein içermeyen bir içecek tüketin. Yatmadan önce ılık süt içmeyi düşünün, çünkü sütteki triptofan (bir amino asit) rahatlamanıza ve uykuya dalmanıza yardımcı olabilir

Boğaz ağrısı, boğazınızda yanma hissine ve yutma güçlüğüne neden olan rahatsız edici bir durumdur. Columbia Üniversitesi Doktorlar ve Cerrahlar Koleji’ne göre boğaz ağrılarının çoğu virüslerden kaynaklanır ve tıbbi tedavi veya antibiyotik gerektirmez. Bununla birlikte, hızlı bir şekilde kurtulmak veya daha az acı verici hale getirmek istiyorsanız, bu doğal ilaçları deneyin.

Üst Solunum Yolu

Üst solunum yolu tahrişine neden olan birçok faktör, yaşam tarzı değişiklikleri kullanılarak ve reçetesiz olarak doğal yollarla kontrol altına alınabilir. Örneğin, bol su içmek ve susuz kalmamak, ter ve duş yoluyla kaybedilen sıvıları yerine koymak için düzenli egzersiz yapmak, yüz maskesi kullanarak sigara dumanı ve toz partiküllerine maruz kalmaktan kaçınmak veya görüntü temizleyici bir kişisel filtre taşımak. Günlük hayatınızda yapacağınız bu ayarlamalarla kısa sürede kendinizi daha iyi hissedeceksiniz

Tıkanıklık, öksürük ve boğaz ağrısı, üst solunum yolu enfeksiyonunun yaygın belirtileridir. Bu biraz can sıkıcı ama genellikle zararsız rahatsızlıkları doğal yollarla hafifletmeye yardımcı olmak için aşağıdaki önerilerden bazılarını deneyin.

Boğaz ağrınız bir virüsten kaynaklanıyorsa, vücudunuzun bağışıklık sistemi bunun üstesinden gelebilir. Ağrıyı azaltmak ve semptomlarınızı iyileştirmek için atabileceğiniz adımlar vardır, ancak bu önlemlerin hiçbiri akut bir viral enfeksiyonu tedavi etmeyecektir. Bunlar şunları içerir:

Boğaz Gıcığına Ne iyi Gelir?

Boğaz Gıcığına Ne iyi Gelir?
Boğaz Gıcığına Ne iyi Gelir?
  • Boğazınızda strep olduğunu düşünüyorsanız veya boğaz ağrınız bir haftadan uzun sürdüyse doktorunuzla antibiyotik hakkında konuşun.
  • Boğaz ağrısını yatıştırmak için ılık tuzlu su ile gargara yapın.
  • Boğazınızı nemlendirmek ve rahatlatmak için bir pastil eminiz.
  • Kaygan karaağaç, ağrı kesici ve boğaz yatıştırıcı olarak kullanılabilen bir bitkidir.
  • Bir nemlendirici bölgeyi nemlendirmeye yardımcı olur, bu da kuruluktan kaynaklanan rahatsızlığı azaltabilir.
  • Buhar da boğaz ağrısını yatıştırmaya yardımcı olabilir.
  • Boğaz ağrısını hafifletmek için reçetesiz satılan seçeneklerin yanı sıra denemeye değer bazı ev ilaçları da vardır.


Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.