Xarelto 20 Mg Hangi Doktorlar Yazabilir

Xarelto 20 Mg Hangi Doktorlar Yazabilir? Doktorların reçete edebildiği xarelto 20 mg birçok farklı ortamda kullanılmaktadır. Doktorların reçete edebildiği xarelto 20 mg’ı bir doktor veya hemşire reçete eder, ancak bir eczane aracılığıyla dağıtılır. Kanama bozukluğu olan hastaları tedavi eden doktorlar, atriyal fibrilasyon, derin ven trombozu ve pulmoner emboli hastalarını tedavi eden doktorların yanı sıra doktorların reçete edebileceği xarelto 20 mg’ı kullanabilir.

Xarelto Nedir?

Xarelto, nonvalvüler atriyal fibrilasyonu olan hastalarda inme veya sistemik emboli riskini azaltmak için endikedir. Xarelto yalnızca belirli gereklilikleri yerine getirerek kalifiye olmuş doktorlar tarafından reçete edilebilir ve tarafımızdan onaylanmış olmalıdır

Xarelto, kan pıhtısı oluşturma sürecini durdurarak çalışan bir kan incelticidir. Yaygın yan etkileri burun kanaması ve kolay morarmadır. Varfarine alternatif olarak xarelto alabilecek bazı kişiler için faydaları risklerinden daha ağır basabilir. Xarelto (rivaroksaban), belirli tıbbi durumlar nedeniyle oluşabilecek kan pıhtılarını önlemek için kullanılır. Xarelto, aşağıdakilerin neden olduğu kan pıhtılarının oluşumunu önler.

Doktorların reçete edebileceği xarelto 20 mg, kan pıhtısı oluşma riskini azaltan bir kan incelticidir. Atriyal fibrilasyonu olan hastalarda derin ven trombozu, pulmoner emboli ve ölümü önlemek için reçete edilir.

Xarelto 20 Mg Hangi Doktorlar Yazabilir

Xarelto 20 Mg Hangi Doktorlar Yazabilir
Xarelto 20 Mg Hangi Doktorlar Yazabilir

Xarelto 20 mg reçete edebilen doktorlar anestezi uzmanları, kardiyologlar, dahiliye uzmanları, nöroloji uzmanları ve cerrahlardır.

Xarelto™, uzun süre oturduğunuzda veya uzandığınızda bacağınızın derin damarlarında kan pıhtısı oluşma riskini azaltmak için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Xarelto™ aynı zamanda akciğerlerinizde kan pıhtısı oluşma riskini azaltmak için de kullanılabilir, bu da göğüs ağrısı ve nefes darlığına neden olabilir.Xarelto, yakın zamanda kalp krizi geçirmiş kişilerde inme veya kan pıhtılaşması riskini azaltan reçeteli bir ilaçtır. Ayrıca atriyal fibrilasyon adı verilen düzensiz kalp atışı ile ilişkili sorunları tedavi etmek için de kullanılır.

Xarelto, oral antikoagülanlar olarak adlandırılan bir ilaç grubuna ait bir ilaçtır. Xarelto kan pıhtılarının oluşmasını önler ve kanın düzgün bir şekilde akmasına yardımcı olur.

Xarelto (rivaroksaban), trombin ve diğer pıhtılaşma faktörlerinin aktivitesini inhibe ederek çalışan bir kan incelticidir. Kanınızda ve kan damarlarınızda kan pıhtılarının oluşmasını veya büyümesini önlemek için kullanılır. Xarelto, aşağıdakiler dahil bir veya daha fazla risk faktörüne sahip atriyal fibrilasyonu (bir tür düzensiz kalp atışı) olan kişilerde inme ve sistemik emboli riskini azaltmak için kullanılır.

Xarelto, bir kalp ritmi bozukluğu olan atriyal fibrilasyonu olan kişilerde felçleri tedavi etmek ve önlemek için kullanılan bir kan incelticidir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.