Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı konusunu bu yazımızda inceleyeceğiz. Makyaj, kadınların güzelliğini ortaya çıkaran bir silahtır adeta. Bu yüzden de kadınlar makyaj alanında gelişmiş durumdalar. Her kadının az ya da çok makyaj ürünleriyle haşır neşirliği bulunur. Güzel bir makyaj için olmazsa olmaz ön koşul kullanılan malzemelerin kalitesidir. Buğulu göz makyajı gibi önemli malzemelerin cilde zarar vermeyen sağlıklı ürünler olması çok önemlidir.

Buğulu Göz Makyajı Uygulamanın Püf Noktaları Var

Her şeyin bir püf noktası olduğu gibi buğulu göz makyajı yapmanın da bazı püf noktaları bulunuyor. Kadınlar için güzelliklerinin yüzlerindeki mührü olarak kabul edilebilecek gözleri için özel önem verdiklerini biliyoruz. Hangi göz şekline hangi makyaj yakışır ya da hangi tür makyaj, gidilecek ortama uygundur gibi sorularının cevapları kusursuz bir makyaj uygulaması için oldukça önemlidir. Bakışları vurgulamanın yolu da buğulu göz makyajlarından geçmektedir.

Göz Makyajını Doğru Uygulayın

İster gece ister gündüz olsun, tercih edebileceğiniz bir makyaj türü olan buğulu göz makyajı, doğru uygulanmadığı takdirde kötü görünmenize neden olabilir. Buğulu, dumanlı bir göz makyajını tercih edenler, seçtikleri renk tonlarına da dikkat etmelidirler.  Güzel bir göz makyajı için göz renginize uygun renklerle göz makyajınızı yapmalısınız.  Örneğin siyah ve kahverengi gözlere uygulanan göz makyajları dikkat çekecektir.

İlk Adım: Far Bazı Uygulamak

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu bir göz makyajına başlamadan önceki ilk adım, göz kapaklarına far bazı uygulamaktır. Uygulanan bu far bazı sayesinde uyguladığınız makyaj gün içerisinde bozulmalara neden olmaz ve uzun süreli kullanım sağlar. Far bazının olmadığı durumlarda krem farlardan da yardım alabilirsiniz. Etkileyici bir göz makyajının kalıcılığı önemlidir. Bu işlemden sonra göz kapaklarına nötr tonlarda bir far uygulanmalıdır. Bu kullanılan nötr tonlar sayesinde göze uygulanacak koyu tonların karıştırılması daha da kolay olacaktır. Dumanlı göz makyajı sevenler, far paletlerinde en açık tonları tercih etmelidirler. Makyajın sabitlenmesi için far bazı kullanmak şarttır. Yoksa uygulamış olduğunuz makyaj kolayca dağılabilir.

İkinci Adım: Göz Kapağının Gölgelendirilmesi

Gözlere uygulanan far bazından sonra sıra göz kapağının gölgelendirilmesi aşamasına gelir. Gözlerde derinlik sağlamak için bu nokta oldukça önemlidir. Buğulu göz makyajı için olmazsa olmazdır ve kusursuz yapılan bir gölgelendirme işlemi makyajı ön plana çıkarabilecek en önemli detaydır. Uygulanmak istenen renk tonunun en koyu olanı seçilip dağıtılmalıdır. Bu işlemden sonra göz kapağının ortasına gelecek şekilde, göz bebeğinin hizasında, metalik renkte bir far uygulayıp dağıtmak, gözlerin ön plana çıkmasını sağlayan önemli bir püf noktadır.

Üçüncü Adım: Kirpik Dipleri

Buğulu göz makyajlarında kirpik dipleri de en az göz makyajı kadar önemlidir. Kirpik dipleri koyu renk bir ton kullanılarak doldurulmalıdır. Tercihen bu renk, kahverengi olabilir. Keskin uçlu ince bir far fırçası bu işlem için en uygunudur. Bu sayede doğal bir görünüme kavuşulmuş olunur. Kirpik diplerine uygulanan bu işlem esnasında, henüz yeni makyaja başlamış kadınların dikkatli olmalarını öneriyoruz. Zira bu işlemde kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulanış biçimi göz sağlığı açısından tehlikeler doğurabilir. Her zaman kaliteli makyaj malzemeleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Dördüncü Adım: Kirpikleri Belirginleştirme

Buğulu göz makyajı denildiğinde, gözü öne çıkartan bir diğer husus da kirpiklerdir. Dolgun ve hacimli bir görüntüye sahip olan kirpikler, uygulanan makyajı daha belirgin hale getirir. Doğru uygulanan bir maskara yardımıyla kirpikler, gözlerin güzelliğini katbekat artırmaktadır. Dolgunlaştırıcı maskaralar ile kirpikler olduğundan daha hacimli ve büyüleyici görünebilir. Uygulanan maskara kirpiklere iki kat olarak uygulandığında etkisi daha da artacaktır.

Çekici ve elegan bir görüntüye sahip olmak için, doğru kullanılan makyaj teknikleriyle kusursuz bir görünüm ede edebilirsiniz. Belki size klişe gibi gelecek ama bir gerçekle devam edelim: Tüm kadınlar güzeldir! Makyaj, sizi güzel yapmaz; güzelliğinizi perçinler. Bu nedenle alelade bir makyaj uygulaması yapmaktan kaçınmanızı öneririz. Zira doğal olan güzelliğinizi, yapay bir örtü ile örtmek istemezsiniz.

Doğru teknikler uygulamak, her zaman doğal ve temiz makyajları ortaya çıkarır. İster gece olsun ister gündüz günün her saatinde buğulu göz makyajı uygulaması yapabilirsiniz. Şu bir gerçektir ki, herkes makyaj yapabilir fakat doğru makyaj tekniklerini herkes bilemez. En iyi sonuçları almak için istediğiniz makyaj türünü araştırmalı ve denemelisiniz. Kendinize yakışacak olan göz makyajını da araştırarak öğrenebilirsiniz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.