Doğru Lazer Epilasyonu İle İstenen Sonuç!

Doğru Lazer Epilasyonu İle İstenen Sonuç! Kullanılmakta olan sayısız tüy dökme yöntemleri bulunmaktadır. Her birinin etkisi elbette farklı olmaktadır. Kimisi ile alınan tüyler uzun süreler gelmezken kimisiyle de çok kısa süre içerisinde yeniden ortaya çıkmaktadırlar.  Günümüzde tüylerden tam anlamı ile kurtarmakta olan lazer epilasyon çeşitleri, diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Nd: yağ lazer epilasyon olarak 3’e ayrılmaktadır. Epilasyonun tam anlamı ile faydalı olabilmesi için, doğru lazer tipinin tespit edilmesi ve kullanılması şarttır. Ayrıca bu lazer çeşitlerinin kendisine ait özellikleri bulunmaktadır.

Doğru Lazer Epilasyonu İle İstenen Sonuç!

Örneğin Alexandrite epilasyon çeşidi genellikle açık cilt tiplerinde kullanılmaktadır. Koyu renkli tenlerde kullanılmakta olan bu lazer çeşidinin bir takım yen etkileri görülmektedir. Fakat açık renkli tene sahip olunsa da boyun ve yüz gibi tüylerin ince olduğu bölgelerde bu yöntemin kullanımın çok doğru olmadığı görülmektedir. Uygulanmakta olan bu yöntem sonrasında istenilmeyen tüylerin tenden hemen uzaklaşması ve seanstan tüylerden kurtulmuş halde çıkılıyor olmak bayanlar için oldukça sevindirici bir durum olmaktadır.

Doğru Lazer Tipi ve Doğru Uzman

Nd: yağ epilasyon çeşidi tam anlamıyla koyu renkli tenler için geliştirilmiş bir yöntemdir. Diğer lazer çeşitlerine oranla çok nadir tercih edilmekte olan bu lazer çeşidi çok ağrılı bir uygulama yapmaktadır. Hiçbir avantajı bulunmayan bu çeşidin diğer çeşitlere göre hiçbir avantaja sahip olmaması nadir olarak kullanılmasına neden olmaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon çeşitleri arasında çoğunlukla tercih edilen ve cilt yapısına uygun olarak kişiye özel ayarlanarak uygulanmakta olan yöntem sayesinde oldukça kısa süreler içerisinde istenilmeyen tüylerden kurtulunmaktadır. Bu özel yöntemler sayesinde oldukça erken yaşlarda henüz tüyler çok inceyken lazer yaptırmakta olan bayanlar ömür boyu vücutlarının her bölgesindeki istenilmeyen tüylerinden kurtulmaktadırlar. Ayrıca kullanılmakta olan bazı hormon ilaçları yüzünden vücudun bir kısmında sonradan oluşan ve sahip olduğu görüntüsü ile oldukça can sıkıcı haline gelen tüylenmeden kurtulmak için hemen lazer tedavisine başlanılmaktadır.

Gidilen lazer tedavisinden istenilen sonucu elde etmek için tercih edilen merkezlerin bu konudaki tecrübeleri oldukça önemlidir. Ne yazık ki günümüzde lazer öncesi araştırmalar yapmakta olan birkaç bayan kendilerine uygun söylenen fiyatlara kanarak yanlış tercih yapmaktadırlar. Gittikleri tedavi merkezlerinde lazerlerin sonuç vermediği gibi vücutlarında oluşan bir takım kızarıklık ve leke gibi olumsuz görüntülerle de karşılaşmaktadırlar.

Yalnızca Bayanlar Değil Erkeklerde Epilasyonu Tercih Etmekteler

Elbette günümüzde lazer epilasyon çeşitlerini bayanlar kadar erkeklerde tercih etmektedirler. Zaman ilerledikçe oldukça bakımlı bir hale gelen erkeklerde artık istemedikleri tüylerinden kurtulmak için lazer yaptırmaktadırlar. Gelişen teknoloji ile uyumlu olarak yenilenmekte olan epilasyon aletleri ile tüy azaltma işlemlerinin sonuç yüzdeleri olumlu olarak fazlası ile artmış durumdadır.

Doğru Lazer Epilasyonu İle İstenen Sonuç!Lazer uygulaması yaptıran herkes artık bu durumdan fazlası ile memnun kalmakta olup, aynı dertten yakınan arkadaşlarına da korkusuzca tavsiye edebilmektedirler. Ten rengine, tüy kalınlığına ve tüy rengine uygun olarak seçilmekte olan epilasyon çeşidi ile yapılacak olan seans sayıları yine kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kimisinin seansları oldukça kısa sürerken kimisinde seanslar biraz uzun olabilmektedir. Sonuç olarak düzenli olarak yapılan seanslar sonrasında istenilen görünümler sağlanarak, hayatın geri kalan döneminde istenilmeyen görüntülerden kurtulmuş olarak yaşamaya devam edilmektedir.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.