Evde Saç Rengini Nasıl Açarız?

Evde Saç Rengini Nasıl Açarız? Kadınlar sıkıldıkça ya saç rengini değiştirirler ya da parası bitene kadar alışveriş çılgınlığını sürdürürler. biz kadınlar nedense alışveriş yapmayıi sürekli Sitil değişikliği ve saç  değişikliği yapmayı çok severiz. Ancak saç rengi değiştirmek sitil kadar  kolay ve basit değil. Çünkü saçla ne kadar çok oynama yapılırsa saçlar o kadar çok yıpranır ve tahrip olur. Ancak yine de kuaföre gitmeyiyerek evde saçınızı kendi yöntemlerinizle de  açabilirsiniz.

Evde Saç Rengini Nasıl Açarız?

Biz tutarlidiyet.com ekibi olarak  kadınları sadece saç rengini açmak için kuaföre gitmemelerini sağlayacak birkaç tarif saçınızın uzunluğunda ve çokluğuna bağlı olarakveriyoruz. Bu tarifler hem saçınıza hem de size iyi gelecek.

1. Limon ve su karışımı

saçınızın uzunluğuna ve çokluğuna bağlı olarak birkaç adet taze limonunu bir kaba sıkın. Ardından üzerine bir miktar su ilave edin ölçüleri ise şu şekilde olmalı: 1 litre suya dört adet limon suyu.  Saçınız öncelikle nemli olmalı daha sonradan saçınıza limon suyu bir sprey şişesi yardımıyla saçlarınıza bol bol sıkın. Daha sonradan hemen güneşe çıkarak saçlarınızı gün ışığında kurutun kesinlikle ve kesinlikle saç kurutma makinesi veya saç şekillendiricilerle kurutmaya çalışmayın.

Bu yöntemle saçlarınıza çok fazla zarar vermeyeceksiniz. Ancak limon da zarar verebilir bir saça. Bu yöntemde içinde kimyasal madde olmadığı için hemen sonuç göremeyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı, saçlarınıza bu uygulamayı haftada üç defa yapın. Saçlarınızı akşam sadece ılık su ile durulayın.

2. Bal ve zeytin yağı

Zeytinyağı ve balı Sıvı bir kıvam alana kadar  birbiriyle karıştırın. Daha sonradan saça uygulanabilecek bir hale geldiğinde saçınıza kökten uca sürün ve yarım saat kadar başınızda bekleyin.eğer saçınızın heryerini açmak istemiyorsanız şayet saçlarınızdan tutam tutam ayırın ve o şekilde sürün ve stres bir filimle sarıneğer saçınızın heryerini açmak istemiyorsanız şayet saçlarınızdan tutam tutam ayırın ve o şekilde sürün ve streç bir filimle sarın bekletin. Bu uygulamada saçları hemen açmayacaktır. Bundan dolayı bu uygulamayı her banyo yaptığınızda uygulayın.

3. Hidrojen peroksit ile saç açma (Oksijenli su ile saç açma)

Bu uygulama diğerleri kadar doğal değil ancak ikisi hemen gözle görülebilecek şekilde.

Gerekli olan malzemeler ise şu şekilde: bir adet spreyi şişesi eczanelerden alabileceğiniz hidrojen peroksit ve su. Malzemeleri eşit miktarda birbirine karıştırın ve spreyi şişesinin içine koyun daha sonradan saç diplerinize Çok fazla temas ettirmeden saçlarınıza sıkın. Maksimum 30 -35 dakika kadar bekleyip yıkayın. Çünkü bu saç diplerinizi ve saçlarınızı biraz tahriş edebilir. Sonuçta kimyasal bir formül. Ancak etkisi direkt olarak gözle görülebilir.

4. Papatya suyu ile saç açma

Evde Saç Rengini Nasıl Açarız?
Evde Saç Rengini Nasıl Açarız?

Diğer saç açma yöntemlerinden olan papatya suyu en fazla tercih edilenler arasındadır. Aktarlardan kolayca  temin edebileceğiniz kurutulmuş papatya ile Kaynamış su sizin işinizi görebilecektir.

Yarım litre suya bir avuç kuru papatya katarak kaynatın ve  ılıdıktan sonra saçlarınıza güzelce uygulayın ve hemen güneş ışığının altına geçerek saçlarınızı kurutun. Saçlarınızı bir dahaki banyo yapana kadar yıkamanıza gerek yok. Papatya suyu istediğiniz sonucu hemen göstermeyecektir.Bu sebepten dolayı saçlarınıza her duştan sonra durulama suyu olarak bunu kullanın ve saçlarınızı güneşi ışığında kurutun. Bir ay sonra saçlarınızın ne kadar açıldığını sizde fark edeceksiniz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.