Kuruyan Cildinize Ispanak Maskesi

Kuru ciltlerin en önemli belirtisi, deri döküntüleri ve ciltte sert, pullu görünümdür. Dermatologlara göre cilt tipini belirleyen en önemli unsurun genetik yapı olduğu belirtilmekte. Fakat yine de cilt kuruluğu, güneş, tuz, iklim ve hava koşullarına göre de değişiklik gösterebilmekte.

Kuruyan Cildinize Ispanak Maskesi

Kuru ciltler de aslında yağlı olmalarına karşın nem değerleri düşük olmasından dolayı parlak görüntülerini kaybetmiş ve gergin bir hal almışlardır. Uzmanlar, kuruyan ciltlere bir takım uygulamalar neticesinde parlak ve nemli bir görünüm kazandırılabileceği ve cilt dokusunun beslenerek kuru ve mat görüntüsünün ortadan kaldırılabileceğini belirtmektedir. Tutarlı Diyet olarak bugünkü yazımızda, özellikle kış aylarında kuruyan ciltler için uygulayabileceğiniz tamamen doğal ve etkili bir cilt maskesi tarifi vereceğiz.

Ispanak Maskesi olarak isimlendirilen maskenin en büyük özelliği, kuruyan ciltleri yağlandırmadan nemlendirebilmesi. Özellikle bu aylarda market ve pazarlarda taze bir şekilde bulabileceğiniz ıspanak bitkisi ile hazırlayacağınız maske sayesinde kuruyan cildinize doping etkisi yaratabilirsiniz.

Ispanak Maskesi için Malzemeler

  • 3 kaşık blender ile öğütülmüş taze ıspanak (haşlanmamış olması gerekiyor)
  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 kaşık bal
  • 1 tatlı kaşığı bademyağı

Ispanak Maskesinin Hazırlanışı

Kuruyan Cildinize Ispanak Maskesi
Kuruyan Cildinize Ispanak Maskesi

İyice yıkayarak temizlenen ıspanakları blender ile iyice parçalıyoruz. Parçalanan ıspanaklardan yaklaşık 3 yemek kaşığı kadarını temiz bir kaba koyuyor ve geri kalan tüm malzemeleri de eklemek suretiyle maskemizi hazırlıyoruz. Hazırlanan ıspanak maskesini yaklaşık 10 dakika dinlendirdikten sonra, cildinize yumuşak bir bez ya da sir ağda kaşığı ile düzgün bir şekilde sürün.

Maskeyi sürdükten sonra 30 dakika boyunca cildiniz tarafından iyice emilecek olan karışımı, önce ılık, sonra da soğuk suyla iyice yıkayınız. Bu uygulamayı haftada 2 defa tekrarlayabilirsiniz. Her uygulamanın ardından cildinizin nemlendiğini ve yumuşadığını hissedeceksiniz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.