Göz Çevresi Bakımı: Öneriler

Gözler kişinin yaşını ve ne kadar yıprandığını ele veren tek yerdir. Çünkü göz çevresindeki derinin kalınlığı 0.02 mm’ dir. Bu da demek oluyor ki vücudumuzdaki en narin en hassas yer göz çevresidir. Bu yüzden cilt bakımında en fazla özen gösterilmesi gereken bölge de gözün etrafıdır.

Göz Çevresi Bakımı: Öneriler

Biz TutarliDiyet.com olarak size göz çevresi bakımında dikkat edilmesi gereken 4 kritik noktadan bahsedeceğiz.

1- Güneş gözlüğü kullanmayı ihmal etmeyin

Güneşten gelen  UVA ve UVB ışınları cildimiz için yararı değildir, Aksine cildimizi yaşlandırıyor. Kısacası güneşten faydalanmak için günün sadece belli vakitlerini kullanmak gerekir. Güneş tam tepedeyken ve çok sıcakken dışarı çıkmak zararlıdır. Çünkü güneşin aşırı parlak ışığı altında gözleirmizi sürekli olarak kısmak zorunda kalıyoruz bu da kırışıklık ve kaz ayaklarının oluşmasını hızlandırıyor. Ayrıca güneşin zararlı ışınları  ciltte bulunan elastine zarar veriyor. Bu yüzden gözleri güneşin zararlı ışınlarından korumak için  UVA ve UVB ışınlarını engelleyen orijinal güneş gözlüklerini kullanın.Ucuz gözlükler hem kalitesiz hem de göze daha da zarar veriyor. Dışarı çıktığınızda kesinlikle güneş kremi kullanın.

2- Kolajen desteği yapın

Kolajen, göz çevresinin hem sağlıklı hem de genç görünmesini sağlar. İnsan yaşlandıkça cildindeki kolajen üretimi de yavaşlar. Bu sebepten dolayı da cilt eski canlılığını ve sıkılığını kaybeder. Ciltteki kolajen dokusunu desteklemek ve korumak kişinin biraz da kendi elinde. Bunun  için öncelikle iyi bir güneş koruyucu krem kullanın. Göz kremi satınalırken mutlaka kolajeni destekleyecek C vitamini, Niasinamid ya da B3 vitamini gibi antioksidanların ve yaşlanma karşıtı peptidler gibi aktif maddelerin olmasına dikkat edin.

3- Mutlaka nemlendirin

Cildi sadece dıştan nemlendirmek yetmez. Aynı zamanda cildi içten de doğru beslenerek ve yeterli su içerek nemlendirmek gerekir. Vücudunuzun su dengesini mutlaka koruyun. Koyu halkalara karşı cilt aydınlatıcı özelliği olan kojik asit, C vitamini, arbutin, meyankökü (licorice) ekstresi veya alfa lipoik asit gibi maddeleri bulunduran cilt bakım ürünleri tercih edin…

4- Bakım yaparken sürekliliği koruyun

Göz Çevresi Bakımı: Öneriler
Göz Çevresi Bakımı: Öneriler

Sürekilik başarıyı getiren tek şeydir. ne kadar kaliteli ve doğal ürün kullansanız da sürekli olarak devam etmediğiniz sürede hiç bir işe yaramayacaktır. Göz kreminizi gece ve gündüz olarak 2 kere uygulayın. Makyajsız ve nemiz cilde uygulanacağını unutmayın. ihmal etmeyin. Makyajinızı yatmadan önce temizleyin. Uykunuzu yeterince almaya özen gösterin.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.