Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Kadınlar dış görünüşleri ve güzellikleri ile her zaman dikkat çekmek, beğenilmek ister. Yaz ve kış gecelerinde şık bir yere giderken nasıl bir makyaj yapılmalıdır? Güzelliği vurgulayan gece makyajı tüyolarımız sizlerle…

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle her makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyip iyi bir kremle nemlendirin. Kalıcı ve kaliteli bir fondöten seçerek alt tabanı oluşturun. Fondöten fırçası ile ürünü boynunuza kadar yedirerek uygulayın. Kapatıcıyı göz altına, burun kenarlarına, burun üzerine ve dudak kenarlarına özellikle sivilceli ve lekeli bölgelere sürün. Pudra ise bu ürünlerin altta kilitlenmesini ve sabit kalmasını sağlayacak, pudranızı da sürün. Açık pembe renkli farı tüm göz kapağına sürün. Kaş altına krem rengi de kullanılabilir. Göz kapağının katlandığı çizgiye vizon, kahverengi, gri, lacivert ya da siyah gibi bir renkteki farı sürün. Parmağınızla farı güzelce dağıtın. Alt kirpik dibine de aynı tondaki farı parmaklarınızla yayın.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?
Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz kenarından kirpik diplerinden koyu renk farın birleşmesini sağlayın. Eyeliner’ı göz kapağının üst kirpikler birleştiği hatta ortadan başlayarak uygulayın. Kalınlığı ve uçtaki kuyruğu sürmeyi çekerken belirleyin. Uzun bir kuyruk oluşturursanız makyajınız daha etkili olacaktır. Şimdi sırada kirpikler var. Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi açıp kıvırtın. Siyah renkli maskara ile kirpikleri tane tane boyayın.

Dilerseniz takma kirpik de kullanabilirsiniz.

Kaş Rengi Seçimi

Kaşlarınızın renginin bir ton açığı tonundaki kaş kalemi ile kaşlardaki boşlukları doldurup baş ve uçları uzatabilirsiniz. Fırça ile kaş boyasını dağıtmanız gerekiyor. Hafif şeftali tonlarındaki allığınızı burun ve dudaktan 2 parmak mesafeden başlayacak ve şakaklara uzayacak şekilde allık fırçası yardımı ile sürün. Elmacık kemiklerini belirginleştirmeniz gerekiyor.

Dudak çevresini çerçeveleyecek şekilde ince bir hatla dudak kaleminizi çekin. Daha sonra dudaklarını içini de aynı ton veya tona yakın bir renkle kalemle doldurun. Rujun kalıcı olması için öncesinde bir kat pudrayı dudaklarınıza sürün. Geceye ve kıyafetinize uygun renkte bir ruju dudaklarınıza birkaç kat halinde sürün. Dileyenler üzerine bir kat da dudak parlatıcısı geçebilir. Gece makyajında ruj renkleri bordo, vişne, fuşya, kırmızı, şarap, kahve, koyu portakal ağırlıklı tonlar olmalıdır. Morlar, mercan ve pembeler, şeftali tonları da yaz gecelerinde ideal olacaktır. Kaş altı, göz pınarları ve elmacık kemiğinin üstüne de aydınlatıcı uygulamayı ihmal etmeyin.

Bundan birkaç sene öncesine kadar siyah göz farı, siyah kalem ve kırmızı baskın ruj birleşimi kadınlar arasında gece makyajında çok yaygındı. Son zamanlarda makyajda naturel bir yaklaşım söz konusu. Ruj renginde nude tonları ve doğal tonlar (açık kahve, bej, pembe, şeftali gibi), hafif bir allık, sade bir kat rimel ve bir kat eyeliner ile güzelleşiyor hanımlar. Kahve ve siyah gözlere kahve, mavi ve siyah renklerde göz makyajı çok yakışıyor. Renkli gözlülere ise mor, yeşil, turuncu gibi farlar uygun oluyor.

Kalın kaş modası ise hala geçerli.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.