Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır mı?

Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır mı? Kullanımı git gide yaygınlaşan yağ çeşitlerinden biridir. Şişmanlık yani obezitenin ülkemizde ve dünyada karşılaşılan en ciddi problemlerden olması durumu sebebi ile insanlar zayıflama konusunda birçok çeşitli yöntem araştırmasına girmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır mı?

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Selahattin Dönmez Yanıtlıyor

Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır mı? Sorusuna Yapılan son bilimsel araştırmalara göre ve kendi kliniğinde yapılan deneyimlere göre Hindistan cevizi yağı sinirimi kolay ve zayıflamaya yardımcıdır.

Clinical Nutrition American Journal dergisinin 2008 tarihinde yapılan ve yayınlanan araştırmasına göre; Hindistan cevizi yağına zeytinyağı eklendiğinde yağ yakımı konusunda daha çok etkili olduğu belirtilmiştir. Bu durum ise daha fazla kilo verilmesine yardımcı olmaktadır.

Hindistan cevizi yağındaki orta zincirli trigliserol içermesi sağlıklı kilo kontrolü açısından yararlı bir besin olduğu anlamına gelmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı Kaç Kalori Yakmaktadır?

Hindistan cevizi yağı saftır. 1 yemek kaşığı 117 kaloridir. 13.6 gram kadar da yağ içermektedir.

Diğer yüksek kalorili gıdalarda olduğu gibi eğer normalin üstünde Hindistan cevizi yağı tüketilir ise kilo vermekten ziyade kilo alımlarına neden olabilmektedir. Yalnız Hindistan cevizi yağı düşük kalorili beslenme programına eklenirse eğer zayıflatma konusunda etkili olacaktır.

2011 tarihinde yapılan bir araştırmaya göre; her gün Hindistan cevizi yağı tüketmekte olan erkeklerin karın yağlarında gözle görülür şekilde azalmalar tespit edilmiştir. Yağ oksidasyonunu artırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu sayede vücutta daha az yap depolanmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra vücudun kullandığı enerji miktarını da artırma özelliğindedir.

Zayıflamak İçin Hindistan Cevizi Yağını Nasıl Tüketmek Gerekir?

Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır mı?
Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır mı?

Zayıflamak amacı ile Hindistan cevizi yağını smoothielerinize ekleyebilirsiniz. Salatalarınıza katabilirsiniz. Kızarma yağı olarak bile kullanabilirsiniz.

Ancak belirtildiği gibi yüksek oranda tüketilmesi kilo vermede değil kilo almada etkilidir. Bu yüzden tüketim sırasında aşırıya kaçmamak gerekir.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.