iştah Kesen Yiyecekler

iştah Kesen Yiyecekler nelerdir? Mevsim geçişleri , havaların belirisizliğinin herkes üzerinde farklı bir etkisi olsa da , genel itibari ile ödem en büyük sorunumuzdur. Ellerimiz ayakklarımız şişer kendimizi olduğundan daha şiş hisseder ve bunun tartıya da yansıdığını görürsek daha sıkıcı bir hal alır.

Şimdi size yapılışı kolayi, içimi serin serin olan ödem söktürücü bir tarif vereceğim.

  • 1.5 lt su
  • 1 poşet yeşil çay
  • 1-2 dilim taze zencefil
  • 1- salatalık
  • yarım limon

Tüm mazlemeleri suyun içerisine koyup buzdolabına atın ve 1-2 saat demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra içeceğiniz hazır.

Goji Berry Çayı

Goji berry ve çayı etkilerinin ortaya çıkmasıyla sadece zayıflama konusunda değil içerdiği vitaminler nedeni ile tam bir şifa kaynağı olmuştur. . Çin’de üretilen bu özel bitki yüksek miktarda antioksidan içerdiğinden kilo verme süresince sizin kendinizi dinç ve dinamik hissetmenizi sağlar. Sizde kan şekeriniz düşmeden vermek istiyorsanız hızlı yağ yakıcı özelliğe sahip bu özel çayı günde üç kere tüketebilirsiniz. Zayıflama konusunda diğer zayıflama çaylarından farkına gelince düzenli olarak kullanıldığında kilo verme konusunda hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Yüksek miktarda demir ve kalsiyum içeren gojiberr çayı ürünü uzun süre tok tutma özelliğine sahip tek bitkisel gıda takviyesidir.Yüksek miktarda demir ve kalsiyum da bulunan bu bitkisel meyve aynı zamanda hızlı yağ yakıcı özelliğe sahiptir. . Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak tüketilen bu bitkisel çayın yemeklerden yarım saat önce tüketildiğinde ise; hem iştahınızı bastırmanızı kolaylaştıracaktır. Sitemiz aracılığı ile sahip olacağınız bu bitkisel çay fazla yağlarından şikayet edenlerin tercihi haline gelmiştir

Ayrıca bu goji berry çayı* düzenli olarak tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz İçildiğinde yaban mersini hissi veren bu çayın demir ve kalsiyum bulunmaktadır ve bu meyve hızlı yağ yakıcı özelliğe sahiptir. .. Zayıflama konusunda tercih edilen goji berry çay olarak tüketildiğinde İçeriğinde bulunan vitaminler nedeni ile kalp ve kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olur. Bu lezzetli meyve kurusu tam bir enerji ve vitamin deposudur ve vücutta doğal olarak çalışır. Kilo vermek isteyenlerin en çok tercih ettiği bitkisel zayıflama konusundaki yardımcı indirimli goji berry kullanıp ta zayıflamadım diyene bu güne dek rastlanmadığını özellikle altını çizerek söylemek isteriz.

İştah Kesen Yiyecekler

Diyete başladığımız zaman en büyük hatamız iştah kesen yiyecekler yerine iştah arttıran yiyecekler seçiyor olmamız… Yanlış seçimler yaptığımız için kilo veremediğimiz de hüsranla karşılaşıyoruz. Sonuç hüsran olunca diyet yapmak bize kâbus haline geliyor. Bu nedenle kısa sürede diyet yapmaktan vazgeçiyoruz. Peki, diyet yapmayı bize zorlaştıran yiyecekler neler? Yarar verdiğini düşündüğünüz ama sağlığınızı tehlikeye sokan ilaçlara ihtiyacınız yok. Uzun süre tokluk hissi veren yiyecekler sayesinde diyetiniz size ızdırap olmaktan çıkıyor. Hem aç kalmıyorsunuz.
Yumurtanın Diyete Sağladığı Yararlar

Yumurtanın neredeyse tamamı protein olduğu için tokluk hissiyatını verir. Sabah klasik kahvaltı olarak bilinen ama vücut içerisine oldukça büyük bir faydası vardır. Diyet esnasında sabah kahvaltılarınızı 2 dilim kepekli ekmekle birlikte tüketildiğinde bir sonraki öğüne kadar sizi tok tutacaktır. İştah kesmenin yolları arasında yumurtanın rolü oldukça büyüktür. Vücudun protein ihtiyacı bir adet yumurta karşılamaktadır. Yumurtada kolesterol olduğunu düşünenler genellikle diyet esnasında yumurta yemekten sakınırlar. Fakat kolesterol yumurtanın sadece sarısında bulunuyor. Buda yarısından fazlasının bağırsaklar tarafından emilmesini sağlıyor. Fakat önemli olan bir nokta burada bahsedilen haşlanmış yumurta olması… Kesinlikle tereyağının üzerine kırıp ya da sucukla pişirilen yumurta değildir.

Baklagillerin Önemi

Baklagiller dediğimizde eminim kolesistokinin denilen bir madde içerdiğini bilmiyorsunuz. Bu madde vücudun doğal iştah azaltmasına sebep olur. Yurtdışındaki birçok üniversite baklagillerin doğal iştah azaltıcı özelliği olduğu konusunda araştırmalarını tamamlamışlardır.

Diğer İştah Kesen Yiyecekler

Diyetlerimiz sadece yumurta ve baklagillerden olamayacağı için diğer iştah kesen yiyecekler nelerdir? Fasulye, nohut, barbunya, bakla ve mercimek gibi yemekleri tüketmek kan şekerinizi birazcık yükseltecek ve sizlere lif ve protein sağlıyor. Bu sayede uzun süre tok kalmanıza neden olacak. Dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bu yemekleri olabildiğince az yağda pişirmek gerekiyor. Eminim bu yemekleri ekmeğinizi suyuna banarak yemeyi seviyorsunuz. Fakat bu tamamen size kilo olarak geri dönüyor. Yemeklerden önce boş yeşillikli salata tüketmek o yemeğe karşı iştahınızı azaltacak. Çorba içmek midenizi ve gözünüzü doyurmak konusunda oldukça önemlidir. Genellikle yağsız çorbaların tercih edilmesi gerekir.

İştah Kesilmesinde Çayların Rolü

İştah kesen bitki çayları arasında yeşil çay en önde gelir. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle tüm diyetisyenler diyet programında gün içerisinde 2 veya 3 fincan yeşil çayın içilmesi konusunda ısrarcı davranırlar. Burada en önemli olan kısım yeşil çayı hazır almak yerine bitki şeklinde alıp kaynamış suya kendiniz demleyip içilmesidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı yeşil çayda kafein bulunduğu için fazla tüketildiği zaman hassas kişilerde çarpıntıya yol açabiliyor. Gece içildiği zaman uyku problemi yaşamanıza sebep olduğunu hatırlatırız.

İştah Kesen Yiyecekler Arasında Meyvelerin Rolü

iştah Kesen Yiyecekler
iştah Kesen Yiyecekler

Ayva, armut ve elmada şekerinizi ve kolesterolünüzü düşürmeye yardımcı olacak pektin adını verdiğimiz eriyebilen lifler bulunuyor. İştah kesen yiyecekler tok tutan yiyecekler olduğu için meyveler arasında da tok tutan iştahınızı kesen gıdalar bulunuyor. Öğün aralarında bir orta boy elma veya ayva tüketimini sağladığınız zaman sizin bir sonraki öğüne kadar tok olmanızı sağlayacak ayrıca diğer öğünde yemek ihtiyacınızı minimum seviyeye indirecektir. Yumuşamış armutların yerine sert armut tüketimi yapıyor olmanız daha yerinde bir tüketim oluyor. Meyveleri bulamıyorsanız öğün aralarında elma kurusunu da tercih edebilirsiniz. Fakat elmalı kurabiye, elmalı kek veya buna benzer gıdalardan uzak durmanız gerekiyor. Diyetinizi zorlaştırmakta kolaylaştırmakta tamamen sizin elinizde… Yerinde ve doğru gıdalar ile kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.