Hızlı Kilo Vermek için Basit Tavsiyeler

Hızlı kilo vermek için sadece Su tüketin! Meyveli sütler, enerji içecekleri veya diğer içecekler. İçerisinde en az 100 kalori bulunduran bu içecekler hem size tokluk hissi vermeyecek hemde gereksiz kalori depolayacaktır. Su ise 0 kaloriye sahip ve neredeyse hiç karbonhidrat bulundurmamaktadır. Metabolizmanıza yardımcı olan saf su fazla kilolarınızdan kurtulmak adına en basit ve etkili yöntemlerden biridir.

Beyaz Ekmek ve Makarna

Beyaz yemekleri azaltarak ve bırakarak bile kilolarınızı kontrol etmeniz mümkündür. Pilav, makarna, ekmek gibi gıdalar size fazlasıyla karbonhidrat depolayacak ve kilo olarak geri dönecektir. Karbonhidratların karında şişkinlik yaratması sonucunda vücutta hızlı sindirilerek tekrar acıkmanızı sağlar. Bununla birlikte sürekli acıkmak, yemek yeme ve düzensiz beslenme alışkanlığı edinilmektedir.

Hızlı kilo vermek adına bu tarz yiyecekleri menüden kaldırmak sizin için en mantıklı yol olacaktır. Bu besinleri sebze ile değiştirmek kısa vadede görebileceğiniz derecede etki edebilmektedir. Sebzelerin, vücutta daha yavaş sindirilmesiyle uzun süre sizi tok tutması ve kolay acıkmamanız mümkün olacaktır.

Egzersizler

Kalp ritmini artıracak aktiviteler daima kalori yakmanızı sağlayacaktır. Unutmamanız gereken ise kardio egzersizleri sürekli olduğunda çok daha hızlı ve fazla kilo kaybı yaşanması durumudur. Bunun yanında bisiklet kullanmak, günlük en az 30 dakikalık seanslar ile sizi oldukça memnun edecektir. Ortalama olarak 200/300 kalori yakabileceğiniz bisiklet kullanımı ile kol ve bacaklarda da sıkılaşma görülebilmektedir.

Kardio egzersizleri sırasında ritminizi belirli aralıklarla artırmak ve sonra tekrar eski seviyeye dönmek de faydalı olabilecek durumlardan biridir. Birçok spor hocasının önerdiği bu yöntem ile yine kilo kontrolü yapmak ve fazla kilolardan kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Squad ve Mekik

Dünya üzerinde yapılan vücut şampiyonalarında, jüri önüne çıkmadan, tüyo niteliğinde olabilecke bu iki spor hareketi, vücutta bulunan kasların anında belirmesini sağlayacaktır. 2 hareketi de gün içinde seanslar halinde yapmanız kalça, bacak ve karın bölgesinde sıkılaşma şeklinde geri dönecektir. Sürekli olarak yapmanız tavsiye edilen hareketleri düzenli bir şekilde yapmanız için internet üzerinde bulunan squad videoları ile destekleyebilirsiniz.

Dondurma yaz aylarında en çok tüketilen tatlılardan biridir. Ancak tabi ki lezzeti ile doğru orantılı olarak kilo almanızı hızlandıran besinlerle süslenmişlerdir. Bu nedenle dondurmayı fazla abartmamanız, öğünde süt ve süt ürünleri bulunan durumlarda 2-3 halinde yemeniz tavsiye edilmektedir.

Yoğurt tüketimini ihmal etmeyin. Bir kase yoğurt özellikle yaz mevsimi sıcak havalarda vücudun ısısını normale çevirmeyle birlikte, içine katabileceğiniz maydonoz, dereotu ve nane gibi besinler sayesinde vitamin alımı yapabilir ve vücudunuza tokluk hissi verebilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte, psikolojik sorunlarda ele alınması gereken bir diğer konudur. Kimi insan stresliyken, kimisi morali bozukken ya da heyecanlıyken daha fazla abur cubur ve yemeklere yönelir. Özellikle kadınların en büyük dostu bu gibi durumlarda çikolatadır. Ancak çikolata, bildiğiniz gibi yüksek kalorili bir yiyecektir ve gerekmedikçe tüketmeniz tavsiye edilmez. Bunun yerine yapacağınız ufak tefek egzersiz hareketleri sizi rahatlatmaya ve aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra yoga, hem yemek yemenize engel olacak, hemde rahatlama ve stresi azaltmanıza yardımcı olabilmektedir.

Özellikle fast food tarzı yemeklerden kaçınmak, sizin için en önemli görevlerden biri olmalıdır. Çünkü içerisinde barındırdığı yağ ve karbonhidratlar sayesinde göbeğinizin kısa sürede ortaya çıkmasını sağlayabilmektedir. Bir yandan diyet yapıp diğer yandan kısıtlı zaman sebebiyle abanacağınız hazır yemekler size ekstra karbonhidrat olarak geri dönebilmektedir. Kısıtlı zamanlarda bu yiyecekler yerine daha hafif ve geçiştirilebilir aynı zamanda tokluk hissi verebilen, yukarıda belirttiğimiz yiyeceklerden tüketmeniz tavsiye edilmektedir.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.