Kahkül Kesim Modelleri: Kadınların Yeni Trendi

Kahkül Kesim Modelleri; Bu yazımızın konusu yeni saç kesim modası olan kahkül kesim saçlar. Her kadın doğası gereği dış görüntüsüyle kendini güzel hissedip hoş ve bakımlı görünmek isteyecektir. Doğal bir görünüme sahip olup aynı zamanda göz alıcı ve muhteşem bir güzelliğe sahip olmak istiyorsanız, değişikliğe saçlarınızdan ve ufak bir dokunuşla başlayabilirsiniz.

Doğrusu kahkül mü kâkül mü, biz bu tartışma içine hiç girmiyoruz ve konuyu TDK sözlüklerine bırakarak devam ediyoruz.

Son zamanların en gözde ve trend saç stilini siz de uygulamak ister misiniz? Cevabınız evetse, hemen uzman bir kuaföre giderek yardım alabilirsiniz. Hepimizin televizyon (ve artık tabi ki internet) ekranlarından tanıdığı ünlülerin saç stillerini görüp imrenmediğimiz zaman var mı? Özellikle bir tarz var ki, o tarzı çok beğeniyorsunuz: kahkül kesim. Yazımızın tamamını kahküle ayırdık, zira kadınların önümüzdeki yıl da vazgeçemeyecekleri bir stili daha iyi tanıtmak, anlatmak istedik.

Kahkül Kesim Modelleri İle Dikkat Çekin!

Kahkül kesim ile yüz şeklinize uygun bir tarz oluşturabilirsiniz. Hatta saç yapınızdan dolayı bakışların bile tamamen değişecektir. Hele de maharetli ellerdeyseniz; doğru bir kesim ile sizi olduğunuzdan daha genç gösteren, daha bakımlı ve hoş hissettiren bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Fakat bir noktaya dikkat çekelim, yüz yapınıza ve yüz stilinize göre daha olgun da görünebilirsiniz. Gerçekten işini bilen bir uzman kuaför yardımıyla, uzun süredir aynı tarzda kestirdiğiniz saçlarınızı kahkül kesim ile taçlandırırsanız, çekici ve etkileyici görünümünüzü ortaya çıkarabilirsiniz. Eski, klasik ve yüz hatlarınıza uymayan saçlardan bıkmadınız mı? Sıradan bir saç tarzından kurtulup daha estetik ve daha havalı bir model yaratmak, kendinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız, kahkül kesimi modelleri beğenmeye başlayabilirsiniz.

Kahkül Kesim İçin Uzman Kuaförle Çalışmak Önemli

Kahkül kesimi modelleri arasından birini beğendiyseniz ve artık hazırsanız, şimdi bunu en iyi uygulayacak olan uzmanı seçmeniz gerekiyor. Beğendiğiniz bir kahkül saç modelini uygulayamayan ve uzun süren bir pişmanlık dönemi yaşamak istemiyorsanız, en iyi olduğunu düşündüğünüz uzmanla çalışın. Saçlarımız her şeyimiz. Ehil olan kişilere emanet ederek uzun süren bir işkence döneminden kurtulmalısınız.

Kahkül Kesimi Bana Yakışır Mı? Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kahkül modelleri arasından seçeceğiniz tasarımlar, yüz şeklinizin yapısına uygun olduğunda sizi farklı ve daha güzel yansıtabilir. Aynı zamanda alın yapısı da saç kesiminde önem vermeniz gereken bir konudur. Saç kesiminizin size yakışıp yakışmayacağını belirleyecek olan da buldur. Dar bir alında, geniş ve bol hacimli bir kahkül modeli yüzünüzün oranını bozar ve yüzünüzü daha dar veya küçük gösterebilir. Yüz şekliniz ve alın genişliği gibi iki önemli kavrama dikkat ederek, ideal saç tarzınızı belirlemelisiniz. Ve evet, bizce size kahkül kesimi modelleri yakışacaktır.

Yüzünüzün Şekline Göre Kahkül Kesimi Modelleri

Dört farklı yüz tipi var. Bunlar, yuvarlak, kalp, kare ve oval yüz yapılarıdır. Yazımızın devamında yüz şeklinize göre kahkül kesimi nasıl yapılır, öğrenebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Kahkül Kesimi

Genellikle alın ve yüz bölgesinin genişliği, elmacık kemiği ile beraberdir. Yuvarlak yüzde genellikle gözlere kadar uzanan, uzun kahkül kesimi tercih edilir ve yüzün estetik özelliklerini ortaya çıkararak size güzellik katar. Bununla birlikte sık ve yoğun şekilde kesilen saçlarınızın size katacağı hava sayesinde hayran bakışları üzerinizde toplamanız işten değil.

Kalp Yüz İçin Kahkül Kesim Saç

Bu yüz tipine sahip bireylerin alınları geniştir ve yanaklarından çenelerine doğru yüz hatları daralır. Fakat kahkül kesimi konusunda şanslı bir yüz tipidir. Bu yüz tipine sahipseniz fazla zorlanmadan istediğiniz kesimi elde ederek mükemmel bir tarz ortaya koyabilirsiniz. Yüz tipiniz alnınızdan dökülen kahkülleri çok güzel gösterecek ve zarafetinizi ortaya çıkaracaktır. Kalp yüz stili, yabancı ünlü film yıldızlarının estetik operasyon yaptırarak elde etmeyi göze aldıkları bir yüz tipidir. Şanslısınız…

Kare Yüz İçin Kahkül Kesimi

Kare yüze sahip bireylerde çene bölgesine doğru inen bir sivrilik bulunmadığından, kahküller daha sık ve yoğun olarak bırakılabilir. Aynı zamanda saçın yanları oval bırakılarak tarza yeni bir estetik şekil vermeyi deneyebilirsiniz. Yumuşak ve daha şirin bir görünüm elde etmek içinse saçlarınızı iki yana ayırabilirsiniz.

Oval Yüz Kahkül Kesimi

Oval yüzler belki de kahkül ile ilgili en şanslı yüzlerdir denebilir. Eğer oval yapıya sahip bir yüze sahipseniz, uzun bir yüzünüz ve dar bir çene stiliniz var demektir. Yüzünüzün uzunluğu, genişliğinden fazla olduğu için saç kesiminizde kahkül modelleri tercih ederek çok tatlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Oval yüz hatlarına sahip kadınların, özellikle yüzlerinin uzunluğunu göz önünde bulundurarak kahküllerini ikiye ayırmaları farklı bir stili denemelerine olanak vereceği gibi göz alıcı bir görünüm de sağlayacaktır.

Kahkül Kesimi Sonrasında Saç Bakımı

İncelediğiniz kahkül kesim modelleri arasından beğendiğiniz bir stili buldunuz ve kestirdiniz. Sonrası? Evet, sonrasında bakımını yapmanız ve kahküllerinizin yağlanmasına karşı önlemlerinizi almanız gerekir. Çünkü kahküller, kalan saçlarınıza göre daha çabuk ve kolay yağlanacaklardır. Bu da zaman geçtikçe formunun bozulmasına ve kötü görünmesine neden olacaktır. Bununla birlikte alın bölgesine sürekli bir saç teması olacağından zamanla yağlanmaya bağlı sivilcelerle de haşir neşir olmaya başlarsınız. Bundan dolayı da kahkül bakımı, normal saç bakımıyla birlikte sürdürülse de daha fazla özen gerektirir.

Önce Kahküllerinizi Şekillendirin

Saçlarınızı rutin yıkamalarınızdan sonra kuruturken bir detaya artık daha fazla dikkat etmelisiniz. Uzun kalan saçlarınız geç kururken, kahkülleriniz daha erken kuruyacaktır. Bu da şekillendirme için önce kahküllerinizle ilgilenmeniz gerektiğini gösterir. Saç sabitleyici ya da fön makinesi yardımıyla kahküllerinizi önce şekillendirmelisiniz.

Saç Kremi Uygulamasını Uzatın

Saçlarınızın estetik yapısını, şeklini korumak ve nemli tutmak için saç kremi uygulaması yapıyorsunuzdur. Saç kredimi kullanırken, olabildiğince uygulamayı uzun tutun. Çünkü kahküle istediğiniz şekli vermeniz uzun zamanlarınızı alabilir. Ancak işiniz bittiğinde harika görünüme sahip, sağlıklı bir saçınız; bakımlı ve gösterişli kahkülleriniz olacak.

Yeniliklere açık, farklı saç stillerini denemek isteyen bir kadınsanız, baş döndüren bir görünüme sahip olmak isterseniz, mutlaka en az bir kere kahkül modelleri arasından birini seçerek uygulayın. Kahkülleriniz gözlerinizi ön plana çıkaracak, gülümsemenize dahi değer katacaktır. Her zaman bakımlı ve güzel olmaya özen gösteriyorsanız, yüz şeklinize göre kahkül modelleri arasından birini beğenin ve uygulayın. Farkı hissedeceksiniz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.