Kilo Verme Yolları ve Programı

Kilo Verme Yolları ve Programı nedir? Kilo konusu başlı başına bireyler için büyük bir problem halinde görülür. Çünkü kilo vermek için öncelikle karar vermek sonra azim göstermek sonrasında da istikrarı sürdürmek gerekir. Bu süreç çoğu zaman bozulduğu için de kilo veremiyorum cümleleri telaffuz edilmeye başlanır.

Yaşam koşulları, iş hayatındaki kargaşalık sebeplerinden dolayı gün içerisinde çalışan insan yeme düzenini aperatif şekilde geçiştirme durumuna girer. Bu da genelde fast food tipi olduğundan geri dönüş kilo dur. Herkesin hayat kalitesi kendi standartlarınca belirlenebilir çerçevede şekillenebilir. Düzenli yapılan bir yürüyüş bile egzersiz adı altındadır. Kilo vermek isteyen bir birey hızlı tempoda koşmak ve yürümekle sonuç elde edeceğini düşünse de bu hatadır. Uzmanlara göre yavaş tempolu yürüyüşlerle daha fazla yağ yakımı sağlanmaktadır.

Kısa Sürede Kilo Vermenin Yolları

Şekeri kesmek kilo vermede en etkin besindir. Dondurulmuş yiyecekler, fast food yiyecekler, ekmek tüketiminin azaltılması ile kilo vermede hareketlilik başlayacaktır. Taze sebze ve meyve tüketimi, yürüyüş, su tüketimi, uyku düzenine dikkat etmek, sigara ve alkolden uzak durmak, ev yemekleri tüketmek ve vücut yapınıza uygun bir egzersiz programı seçip uygulamak yararlı olacaktır.

Kilo verme yolları ve programını birey kendince uygulayabilir. Birçok kişinin en büyük problemi yeme düzeni bozukluğu, gereksiz atıştırmalar ve vazgeçemediği şekerli gıdalara karşı duyulan istekler sebebiyle yaşanan bağlılıklardır. Bu sebepler fazla kilolardan kurtulmak adına kolay olmamaktadır. Kişisel program dahilinde bireyin yapabileceği tek şey bu besin değeri düşük ama kilo almayı hızlandırıcı gıdaları yeme düzeninden uzaklaştırmaktır. Bu hem sağlığı olumlu etkileyecek hem de kilo verme süreci hızlanacaktır. Bu süreç içersinde kuşkusuz iradeli olmak, tatlı krizleri ile baş edebilmek zorlayıcı olabilmektedir. Bu zorlayıcılıkla kişisel baş etmeler çoğu zaman ”pazartesi diyete başlarım” sözüyle son bulur.

Kadınlar Mı Erkekler Mi Daha Çok Kilo Alır

Kadınlar yağ yakmaya çalışırken genelde yağ depolarlar. Bunun sebebi kadınların yağ hücreleri çok daha büyük ve çok daha fazladır. Bunun aksine erkeklerin ki çok daha küçüktür. Bu farklılık nedeniyle kadınlar kilo vermek için erkeklere göre daha fazla çaba sarf etmek zorunda kalır. İkinci neden olarak kadınlarda östrojen hormonu yağ depolama hücrelerinin artmasında sebeptir. Bu da kalça ve bacak bölgelerindeki yağın birincil sebebidir. Kadınların hormonları her zaman çok daha etkilidir.

Kilo Verme Yolları ve Programı
Kilo Verme Yolları ve Programı
  1. Kilo vermek isteyen bir birey porsiyonlarını ikiye bölerek güzel bir başlangıç yapabilir.
  2. Yeme düzeninde asla öğün atlanılmamalı, az ve sık yemek yeme söz konusu olmalıdır.
  3. Su içerek vücudun performansı arttırılır.Bol su içilmelidir.
  4. Kilo verme yolları ve programı ister bireysel isterse profesyonel karar verildiği takdirde başarılmaması için hiçbir etken yoktur.

Kilo verme yolları ve programı

Eğer profesyonel yardım ile yürütülürse birey için çok daha başarılı adımlar demektir. Kilo programlarında zaaf duyulan yiyeceklere karşı sanki sigara veya uyuşturucu gibi yaklaşım sergileyen bireye yardımcı olan profesyonel ekip uygulanan terapilerde zararlı olan bu gıdaları tüketmek yerine sağlıklı yiyeceklere yönelmek eğitimi verir. Böylelikle de kilo verme süreci başlar.

Mesela biorezonans terapileri oldukça başarı kaydeden bir yöntemdir. İlk seanstan itibaren hastada yeme isteğini azaltma duygusunu başlatır ve zaaf duyulan yiyeceklere otomatikman uzak durma dönemi başlar. Ve arzulanan forma ulaşan birey sağlıklı yaşamın tadına vardıkça bu döngüyü adeta hayat felsefesi haline getirir. Kilo vermede bir başka etkili program olarak akupunktur yöntemi kullanılır. Akupunkturla hem çabuk doyma, hem sindirim sistemini çalıştırma durumu hızlandığından sağlıklı kilo vermek dönemine girilir.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.