Kuru Dutu Nasıl Tüketmeliyiz?

Kan şekerini kontrol altında tutarken aynı zamanda kalbinizi de korumak istiyorsanız, çözümü uzaklarda aramayın! Kurutulmuş beyaz dutlar, dönemin en popüler sağlıklı besinleri arasında yer almaya aday ! Yeni leziz sağlık bombası kuru dutları daha yakından tanımaya ne dersiniz ? TutarliDiyet.com’da bugün lezzetli mi lezzetli süper sağlıklı bir besin var, kuru dut !

Kuru Dut Faydaları Nelerdir?

•Kuru meyvelerin çoğu yaklaşık 30-40 gram şeker içerirken, kuru dutlar da bu oran çok daha az. Örneğin kuru dut, kuru üzümde bulunanın yarısından  az şeker içerir. Aynı şekilde incir, böğürtlen, muz, ve hurma gibi besinlerden de şeker oranı daha düşüktür.

•Daha az şeker içerir diyorsak da , bu küçük kuru dutlar tatlıdır; incire benzer bir tatları, kuru üzüm gibi kıvamları vardır.Tatlı ataklarında kurtarıcınız olacaktır bu küçük dostlar.

Kuru Dutu Nasıl Tüketmeliyiz?

•Kuru dutun faydası elbette düşük şeker içeriğinden ibaret değil. Yapısında antioksidan sistemi güçlendirecek bileşikler yer alır. Zarar verici serbest radikalleri nötralize etmenize yardımcı olan fenol bileşikleri sayesinde, güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir.

•Bu konuda yapılan çalışmalar, beyaz dutlardaki antioksidanların kalbin bazı zehirli maddelere karşı korunmasına yardımcı olduğunu göstermektedir.

•Dutlar aynı zamanda harika bir bitkisel protein kaynağıdır, yalnızca 1/3 bardak ölçüsündeki kuru dutta 4 gram protein vardır.

Diyet yapanlar kuru dut tüketebilir mi ?

Diyet yapanlar kuru dutları beslenme programları içinde tercih edebilirler . Kuru dutu , ara öğünlerinizde 1 çorba kaşığı kadar tüketebilirsiniz. 1 çorba kaşığı kuru dut , yaklaşık olarak 1 meyve değişimine denk gelir  ve 50 kaloridir.

Sizde kan şekerinizi dengede tutmak  ve vücudunuzu zararlı serbest radikal bileşiklerden korumak istiyorsanız  ara öğünlerinizde sağlıklı besinler arasında yer alan kuru dutu tüketebilirsiniz. Kuru Dutu Tüketirken Yıkamanıza Gerek Yoktur.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.