Tatlı Krizi Diyeti

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için, damak tadınızdan vazgeçmeyin. Tatlı yemek istiyorsanız, tatlı yiyin, çikolata yemek istiyorsanız, çikolata yiyin. Herkeze göre, diyet çeşitleri ve listeleri sadece tutarlidiyet.com‘da, tatlı diyeti, tatlı krizi diyeti, çikolata diyeti, diyet tatlı, tatlı zayıflama kelimelerine bakacak olursanız, genel olarak tatlı ve çikolata aynı anlamlara çıkmaktadır.

Tatlı Krizi Diyeti

Kahvaltıya bir bardak az yağlı keçi sütü, 4-5 kaşık sade müsli, 4-5 adet çilek, 1 kahve kaşığı tarçın ile yapıyoruz. Ara öğünümüzde 2 adet salatalık, öğlen ise 1 porsiyon ızgara, tavuk göğsü 3-4 adet sivri biber, bol yeşillik, limon ve az zeytinyağı ile olmak kaydı ile. 3 adet ceviz ile 1 adet kiraz ara öğünde tüketilmelidir. Diğer ara öğünümüz yani akşam yemeğine geçmeden önce, 2 parmak olmak üzere bitter çikolata ve yanında bir bardak az yağlı keçi sütü tüketilmelidir. Akşam yemeğimizde; 1 porsiyon zeytinyağlı semizotu, 4 kaşık bulgur pilavı, 2 adet salatalık ve gece atıştırması olarak 4-5 adet çilek ile 1 adet salatalık yiyebilirsiniz.

Tatlı diyetinde 2.ci gün

Tatlı Krizi Diyeti
Tatlı Krizi Diyeti

Bugün sadece detoks çorbası içeceğiz. Sabah ise çilek kompostu içilmelidir. Kompostomuzun tarifini verelim; 8-9 adet diri çilek ve 1 kavuk tarçını 3 bardak su ile kaynattıktan sonra öğleye kadar 2 kase olmak üzere içiniz. Öğleden akşama kadar 1 tencere detoks çrobası içmelisiniz. Aramızda, detoks çorbasını bilmeyenler olabilir, bunun için tarifini verelim; 1 bağ semizotunu güzelce yıkayın. 4 adet kabağı ince ince doğrayın. 2 adet taze soğan, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 çimdik tuz ve 6-7 adet nane yaprağıyla sulu çorba yapın. 2 saatte bir, 1 kase içmenizi öneriyoruz. 2.ci günde 2 dilim çavdar ekmeği çok ihtiyaç olursa yenebilir.

Tatlı krizi diyetimizde 3.cü gün

Tatlı Krizi Diyeti
Tatlı Krizi Diyeti

Sabah bir dilim kızarmış tam buğday ekmeği, 3 parmal dil peyniri, 2 adet sivri biber, 1 adet salatalık, ara öğün; 1 orta boy salatalık, öğlen yemeği; 3 yumurta beyazından ve 1 sarısından maydanozlu, sivri biberli yağsız omlet, 2 adet salatalık tüketilebilir. Ara öğün olarak 2 parmak yüzde 50 bitter çikolata ile birlikte 5-6 adet badem yiyebilirsiniz. Ara öğün olarak 1 bardak ayran ve salatalık ta akşama kadar ara öğün hakkınız, arasındadır. Akşam yemeği; 4-5 kaşık yeşil mercimek, 1 dilim tam buğday ekmeği, bol yeşillikli salata ve gece küçük bir kase diri kiraz tüketebilrisiniz.

Tatlı diyetinde 4.ci gün

 

Tatlı Krizi Diyeti
Tatlı Krizi Diyeti

Sabah bir dilim kızarmış çavdar ekmeği, 5-6 adet az tuzlu, az yağlı zeytin, 1 adet salatalık, 1 sivri biber. Ara öğünde ise; 1 adet salatalık, öğlen yemeği; 1 orta boy derisiz ızgara balık, yeşil salata tüketielbilir. Ara öğünde; 3 adet kuru kayısı, 4 adet ceviz ve bir bardak az yağlı keçi sütü içebilirsiniz. Akşam yemeğimiz; 1 porsiyon zeytinyağlı semizotu, 4 kaşık bulgur pilavı, 2 adet salatalık, ve gece atıştırması olarak 5-6 adet çilek tüketebilirsiniz.

Tatlı diyeti programında 5.ci gün

Tatlı Krizi Diyeti
Tatlı Krizi Diyeti

Sabah 2 kaşık sade müsli, 2 kaşık yulaf ezmesi, 1 bardak az yağlı keçi sütü, 1 kahve kaşığı tarçın ve 5-6 adet çilek ile güne başlıyoruz. Ara öğünümüzde, bir avuç yeşil erik yiyebiliriz. Öğlen yemeği; Yağsız kıymadan 4 adet orta boy köfte ve 1 kase yeşil salata. Ara öğün: 2 orta boy salatalık, 3 kuru kayısılı çikolata tüketiniz. Akşam yemeği; 1 porsiyon zeytinyağlı taze fasulye, 1 dilim tam buğday ekmeği, 2 adet salatalık, 1 adet domates tüketebilirsiniz. Gece ise, 3 adet kuru kayısı ve 8-9 adet fındık yiyebilirsiniz.

Tatlı diyeti listesinde 6.cı gün

Tatlı Krizi Diyeti
Tatlı Krizi Diyeti

1 dilim kızarmış tam çavdar ekmeği, 3-4 parmak yağsız taze peynir, 1 adet salatalık ve 7-8 adet maydanoz yiyebilirsiniz. Ara öğünde;2 orta boy salatalık, öğlen yemeğinde; 100 gram ton balığı eklenmiş yeşil salata, ara öğün: 7-8 adet diri çilek ile birlikte 3 adet ceviz. Ara öğün: 1 bardak yağsız süt ile tamamlanmalıdır. Akşam yemeği; 1 porsiyon zeytinyağlı kabak, 4 kaşık bulgur, sivri biber, taze nane, roka, dereotu, maydanoz ve salatalıktan yapılmış söğüş yenmelidir. Gece atıştırması olarak ise, 1 avuç kiraz ve 1 avuç tuzsuz kabak çekirdeği yenebilir.

Tatlı diyetinde 7.ci gün

Tatlı Krizi Diyeti
Tatlı Krizi Diyeti

Sabah 4-5 kaşık müsli, 1 kahve kaşığı tarçın, 1 bardak az yağlı keçi sütü, 5-6 adet diri çilek ve ara öğünde 3 adet ceviz ve 4 adet kayısı yiyebilirsiniz. Öğlen; 1 porsiyon ızgara tavuk göğsü, derisiz olmalıdır. 1 porsiyon zeytinyağlı semizotu, 2 adet salatalık yiyebilirsiniz. Ara öğün; 2 ince dilim tam buğday ekmeği arasına taze yağsız peynirle yapılan tost yenebilir. Akşam; 1 kase sebze çorbası, 5-6 kaşık yeşil mercimek, 1 porsiyon zeytinyağlı fasulye ve gece atıştırması olarak 1 avuç kiraz yiyebilirsiniz.

Tatlı diyetini uygularken, canınız çok çikolata ve baklava gibi çeşitli tatlılar çektiğinde, 6-7 adet çiğ bademi, 1 tatlı kaşığı kako ile ve 2 çay kaşığı esmer şeker ile çok az suda çevirin. Haftada 1 kez, ara öğüne ilave ediniz. Sağlıklı zayıflamalar, iyi diyetler diliyoruz. Bu diyeti uygulayan arkadaşlar sonuçlarını yazarsa, diğer uygulayacak arkadaşlara yol göstermiş olurlar.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.