Bel Fıtığı Belirtileri

Bel fıtığı belirtileri arasında en belirgin olanı belden gelerek bacağı fazlası ile rahatsız eden ağrılardır. Bu ağrılara bel fıtığı teşhisi konulması için röntgen ya da MR çekilmesi şarttır. Fıtıktan kaynaklı olan ağrılar diğer nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan ağrılardan daha şiddetlidir. Özellikle de hapşırma ve öksürme gibi ani gerçekleşen durumlarda ağrılarda fazla şekilde artış görülmektedir.

Bel Fıtığı Belirtileri

Ağrılar için anlık yapılacak olan ve büyük ölçüde fayda sağlayacak olan şey düz ve sert bir zemine uzanmaktır. Kimi zaman ağrılarla kendisini ortaya çıkaran fıtık, kimi zamanda da her hangi bir belirti göstermeyip doktora gidilen rutin kontroller sırasında da ortaya çıkabilmektedir. Bu ağrısız olan fıtıklarda genellikle yerinden kayan disklerin çok az kaymasından ve sinirlere baskı yapmadığından dolayı kendisini göstermemektedir.

Her Gün Bir Adım Daha İlerleyen Tıp İle Ağrılarınızı Hafifletin

Eski yıllarda bel fıtığına uygulanan tek çözüm ameliyattı. Bu durumdan fazlası ile korkan kişiler ameliyat olmaktan ve sonucunda yürüyememekten korktukları için bu ağrı ile yaşamaya kendilerini mahkûm etmekteydiler. Şimdilerde ise uygulanmakta olan ozon tedavisi sayesinde oluşan baskılar azaltılarak, ağrıların geçmesini sağlamaktadır.

Narkozsuz, neştersiz, dikişsiz yapılan ve ameliyat risklerinin hiç birisini taşımayan bu tedavinin başarı yüzdesi de oldukça yüksektir. Her hangi bir yan etkisi de bulunmayan bu tedavi şimdilerde, İspanya, Fransa, Almanya, Hindistan, Çin ve İtalya da oldukça sık kullanılmakta olan bir yöntemdir. Bel fıtığı ağrıları gibi diğer rahatsızlıklardan kaynaklı olan ağrılardan hastaları kurtarmakta olan bu tedavi tekrarlanabilmekte olup, uygulandığında hastaların hastane de kalmalarına da gerek kalmamaktadır. Her geçen gün biraz daha gelişen tıp içerisinde kullanılmakta olan birbirinden özel işlevlere sahip makinalar sayesinde günümüzde çekilmesi oldukça zor olan birçok hastalık tedavi edilmektedir.

Bel Fıtığı Belirtileri
Bel Fıtığı Belirtileri

Bel fıtığına da her hastalık gibi erken müdahale edilmesi halinde hastalar hem ağrılardan kurtulacak, hem de kimi zaman dönüşü mümkün olmayacak olan sorunlarla da karşılaşılmayacaktır. Zamanla ilerleyecek olan fıtığın verdiği ağrıda artış olacağı gibi, ayaklarda hissizlik, uyuşma, idrar kaçırma, büyük abdeste çıkamama hatta kimi zaman kısmi felce kadar gidebilecek olan sorunlar da yaşanılabileceği unutulmamalıdır. Bel fıtığı belirtileri arasında bulunan rahatsızlıkları yaşayan kişiler, hiç vakit kaybetmeden gerekli uzmana giderek tedavilerine başlamaları

Düzenli Yapılacak Olan Basit Yöntemlerle Fıtıktan Kurtulun

Günümüzde bel fıtığı belirtilerinden dolayı doktora giden hastalara öncelikle ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Verilen ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçların yanı sıra kullanılan kremler sinir köklerindeki iltihaplara bağlı olarak oluşan ödemleri tedavi etmekte ve bu durumdan kaynaklı olarak oluşan baskıyı da ortadan kaldırmaktadır.

İlaçların yanı sıra doktor tarafından uygulanması söylenen bel ve boyun egzersizleri, fizik tedavileri ve kullanılacak olan korseler hastalığın büyük ölçüde tedavi edilmesini sağlamakla kalmayacak olup, kimi zaman dayanılmaz bir hal alan ağrılardan da kurtulmayı sağlamaktadırTutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.