Cansız ve Mat Saçlara Özel Bakım Önerileri

Cansız ve Mat Saçlara Özel Bakım Önerileri; Hem iklimsel  koşullar, hem mevsim değişimi, hem de kullandığımız saç bakım ürünleri yüzünden saçlarımız yıpranıyor ve bakımsız, kuru bir hal alıyor. Bu kadar dış faktöre bağlı olumsuzluklara rağmen yine de saçlarımızın bakımı için yapacağımız harika bakim kürleri de var elbette. Cansız ve mat saçlar için saç bakımı ve saç maskesi nasıl yapılır tutarlidiyet.com da okuyun.

Cansız ve Mat Saçlara Özel Bakım Önerileri

İpek gibi yumuşacık ve parlak saçlar için saç bakım maskesi tarifi

Malzemeler

 • 1 Adet yumurta sarısı
 • 1 Çorba kaşığı rom
 • 5 Damla ada çayı yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı

 • Cam ya da plastik bir kaba yumurta sarısını koyun.
 • Üzerine 1 Çorba kaşığı romu ve 5 damla ada çayı yağını ilave edin ve iyice karıştırın.
 • Yeni yıkanmış olan saçlarınızı havlu ile iyice kurulayıp bu karışımı diplerden başlayarak saçlarınıza uygulayın ve 15 dakika bu şekilde bekletin.
 • Ardından ılık suyla durulayın. Kesinlikle şampuan kullanmayın.
 • Yumurta kokusu kötü olabilir ancak hemen bakım yaptıktan sonra şampuanla iyice temizlemek yaptığınız bakımın faydasını görmenize engel olur.
 • Saçlarınızı şampuanla yıkamak isterseniz en az 6 saat sonra yapmanızı öneririz.
 • Ancak bu yumurtalı bakımı yapabileceğiniz en uygun zaman yatmadan önce olacaktır. Çünkü sabah kalktığınızda saçlarınızı şampuan ile iyice yıkayabilirsiniz.
 • Bu bakım sayesinde yumuşacık parlak ve kolay  taranan  saçlara kavuşmanız mümkündür. Haftada 1 kere maksimum 2 kere uygulayabilirsiniz.

Besleyici saç maskesi

Saçlarınızı kırılmalara  ve kopmalara karşı korumak ve bakım yapmak istiyorsanız besleyici saç bakım maskesini uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

 • 2 Yemek kaşığı bal
 • 1 Adet limon
 • 1 Çorba kaşığı zeytin yağı

Hazırlanışı  ve uygulanışı

 • 2 yemek kaşığı balı ve bir limonun suyunu bir kapta iyice karıştırın.
 • Ardından saçlarınıza bu maskeyi uygulayarak 7- 10 dakika arası bekletin ve ılık suyla durulayın.
 • Bu maskeyi yaptıktan sonra yukarıda söylediğimiz gibi hemen şampuanla yıkamayın. Daha etkin sonuç için saç maskelerini gece yatmadan önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Sonbahar İçin Cilt Bakımı Önerileri

Cansız ve Mat Saçlara Özel Bakım Önerileri
Cansız ve Mat Saçlara Özel Bakım Önerileri

Havalar soğurken aynı zamanda kurumaya da başladığı bir gerçek. Yazın ısınan  hava ile nem oranı  artarken ciltte herhangi bir kuruluk olmuyor bu yüzden de yüzeysel nemlendiricileri kulanmaya gerek kalmıyordu. Ancak her mevsimin ayrı bir güzelliği olduğu da kesin.

Sonbaharla birlikte cildimizde kuruma çatlama ya da pul pul dökülmeleri önlemek zor bir iş değil. Sadece Kadınn Kitabı.com’un önerilerine kulak verin ve hiç bir sıkıntınız kalmasın. İşte mevsim değişikliklerinden meydana gelen kuruluk ve çatlaklar için 3 basit önerimiz:

1. Argan yağı

Son zamanlarda oldukça popülarite kazanan bir bitkisel yağ. Argan Yağı deri tarafından kolay absorbe edilebildiği için hem ciltte parlama yapmıyor hem de 2- 3 gün gibi kısa sürede etkisini görmeye başlıyorsunuz. Kırışıklıklar için de oldukça faydalı olan argan yağı birçok kozmetik ürünün içinde de bulunuyor.

Argan yağının kendine has kokusu ise pek iç açıcı olmasa da yine de kullanmaya değer bir yağ.

2. Hindistan cevizi yağı

Cildiniz için kullanacağınız kalitesiz  nemlendiriciler nemlendirmek yerine sadece su verir. Su da deri üzerinde kururken cildide kurutur daha fazla zarar verir. ekstra ‘su’ verir, nem değil. Su buharlaşınca cildiniz daha çok kurur. Kullanacağınız cilt bakım ürünlerinin doğal içerikli olmasına dikkat edin. Belki anlık olarak iyi sonuç alabilirsiniz fakat  zararını daha sonra görülmeye başlayacaktır.
Hindistan cevizi yağı hem kokusu ile bizi cezbeder hem de cilde yumuşaklık verir.

3. Cilt kuruluğuna iyi gelen besinler

Sağlıklı bir cilt için mutlaka sağlıklı da beslenmek de şart. Eğer doğru ve dengeli beslenme olmazsa ne kadar kozmetik ürünler kullanırsanız kullanın asla problemi kökünden çözemezsiniz. Beslenme de deriyi korumak için dikkat edilmesi gereken  vitamin ve mineraller şunlardır A, C, E vitaminleri ve çinko, bakır, demir, selenyum mineralleridir.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.