Güzel Olmak İçin 6 Basit Kural

Güzel Olmak İçin 6 Basit Kural! Biz kadınlar güzel ve genç görünmek için her yolu deneriz. Kadın dediğin bakımlı, alımlı ve güzel olmalıdır. Hepimiz “Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” tezinde hemfikirizdir. Örneğin ünlü artistler, sanatçılar makyajsız ve bakımsız olduklarında “meğer ne kadar da çirkinmiş” deriz. Kadını güzel kılan şey daima bakımlı olmaktan geçer.

Güzel Olmak İçin 6 Basit Kural

Biz de bu yazımızda tutarlidiyet.com olarak sizlere güzel ve bakımlı olmanın 6 kuralını yazdık.

1. Saç bakımına özen gösterin

Kadın dediğin saçına -başına özen gösterir ve daima bakımını yapar. Saçlarınızın çok kuru ve mat olmasından yakınıyor ve canlı ve parlak olmasını istiyorsanız sizin için hazırladığımız önerilere kulak verin.

 • Kuru ve mat saçlar için muzlu tarifimiz;
 • Bir adet ortaboy muzu çatalla ezin.
 • İçine 1 çorba kaşığı badem yağı ekleyip iyice karıştırdıktan sonra saç diplerinizden başlayarak  saçın her yerine
 • güzelce yedirin. 20 -25 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

Sirkeli tarifimiz;

 • 1 Adet yumurta, 1 çorba kaşığı elma veya üzüm sirkesini ve 2 çorba kaşığı zeytin yağı ile karıştırın.
 • Saç diplerinden başlayarak saçınıza masaj yapar gibi yedirin.
 • 20 dakika bu şekilde bekleyip ılık suyla durulayın.

2. Salatalıkla canlanın

Salatalığın içinde bulunan A, B ve C vitaminleri ile fosfor, potasyum, demir, magnezyum ve selenyum birçok cilt problemine iyi geliyor.ildin kuruluğuna karşı salatalık kabuğu ya da dilimleri işinize yarayacaktır. Cildiniz için salatalağın içini yiyin kabuklarını 10 dakika boyunca yüzünüzde bekletin.

3. Kırışıklıkları önlemek ve etkisini azaltmak için doğru beslenin

Uzmanlar  güneşin zararlı  ışınlarından meydana gelen cilt kırışıklıklarına yenilen yiyeceklerle meydan okuyabileceğimizin altını çizdi. Özellikle de  her türlü sebze, balık, baklagiller, zeytin yağı ve erik, elma gibi  meyvelerin, güneş ışınlarının olumsuz etkisine karşı cildi koruduğunu belirtiyor.

4. Dudak bakımı

Çatlak ve yarılmış dudaklara ruj sürseniz de fayda etmez. Bakımlı dudak şart! Bu yüzden dudaklara gereken bakımı ve nemi vermeli asla çatlak halde yaralı halde bırakmamalısınız.
Dudaklarınıza doğal bakım yapak istiyorsanız bal ile tedavi edebilirsiniz. Balı dudaklarınıza ruj gibi sürün ve yalamadan uzun bir süre bekletin. Hem doğal hem de oldukça işe yarıyor.

5. Cilt kuruluğuna gül yağı

Bazı ciltler aşırı yağlıyken bazıları da aksine aşırı kuru olabiliyor. Özellikle kuru ve soğuk aylarda cilt yeteri kadar beslenmezse, çatlaklar ve tahrişlere neden olur. Bu yüzden  kurumuş pul pul dökülen cildinizi gülün muizesinden faydalanarak giderebilirsiniz.
3 damla gül yağı ve  üç damla zeytin yağını karıştırıp cildinize uygulayın.

6. İyi bir uyku

beynin dinlenmesi kadar cildin de dinlenmeye ihtiyacı var. Gerilmeden, hareket etmeden sabit kalabileceği tek vakit uyku vaktidir. Cildinizin sağlığı ve güzelliği için kaliteli bir uykuyu asla 2. plana atmayın.

Sivilcelerinizi Karnıbahar Maskesi İle Yok Edin!

Sivilcelerinizi Karnıbahar Maskesi İle Yok Edin!
Sivilcelerinizi Karnıbahar Maskesi İle Yok Edin!

Vücudumuzun herhangi bir yerinde sivilce ya da akne çıktığında hepimiz hemen onu yok etmenin yollarını ararız. Yüzde çıkan sivilce kadar kötü görüneni de yoktur. Yüzde çıkan sivilceleri sıkmak ya da patlatmak çok mantıklı değil ne yazık ki. Yüzde çıkan bir sivilceyi sıktığımızda iz kalma olasılığı bir hayli yüksek. Bu yüzden yağlı bir cilt yapısına sahipseniz size sivilcelerinizi sıkmadan patlatmadan doğal olarak yok etmenize yardımcı olcak bitkisel bir maske tarifi hazırladık.Hem de evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceksiniz.

Sivilceler için karnı bahar yaprağı maske tarifi

Malzemeler

 • 4 -5- Adet Karnıbahar yaprağı
 • 1 Çorba kaşığı zeytinyağı
 • 1 Çorba kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı

 • Karnıbahar yapraklarını iyice yıkayıp kurulayın.
 • Ardından karnıbahar yapraklarını, limon suyunu ve zeytinyağını robotta püre haline getirin.
 • Hazırladığınız karışımı yüzünüzdeki problemli yerlere sürün ve 10- 15 dakika belletip ılık su ile sabun kullanmadan durulayın ve kağıt havlu ile kurulayın.
 • Bu karnıbahar yaprağı maskesini haftada 2 ila 3 kez yapabilirsiniz.


Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.