Evde Saç Düzleştirme Yöntemleri

Evde Saç Düzleştirme Yöntemleri; Karamel kahve rengi aslında birçok rengi içinde barındırıyor. Taban rengi kahve tonu olan ve altın tonlamaları ile de saça harika bir ışıltı kazandıran bu renk 2022 yılının en çok sevilen ve tercih edilen saç renkleri arasına girmeye aday.

Esmer Kadına Yakışan Saç Renkleri

Jennifer Lopez, şimdiden  bu rengi tercih eden ünlüler arasına girdi bile. Göz rengi ile de kusursuz bir uyum içinde olan Jennifer Lopez bu rengi seçmekle iyi bir seçim yapmış oldu.

Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri
Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri

Kızıl Kahverengi

Güneşin altında parlayan kahverengi gibi bakırı da andıran kızıl kahverengi Natalie Portman’ın büsbütün gözlerinin rengini ortaya çıkarmış. Bu saç rengi de esmer tenlilere oldukça yakışır tonda…

Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri
Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri

Maun

Salma Hayek’e net hatta oldukça keskin bir görünüş veren bir hale sokmuş. Diğer bir deyişle ombre saç modelini kendine uyarlayan Salma Hayek 2 farklı saç rengini tek bir saçta toplayarak esmer kadınlara yakışan saç renginin de birisinin bu olacağını gösteren harika bir örnek teşkil ediyor. Kendi saç renginizin dışında ayrı bir renk ile siz de saçlarınızı boyayarak hem ombre saç modasına dahil olur hem de yüzünüze yeni bir imaj getirmiş olursunuz.

Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri
Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri

Koyu Kül Kahve

Hepimizin yakından tanıdığı ve takip ettiği güzel ünlü Mila Kunis’in klasik saç kesimi ona muhteşem bir hava katmaktadır. Bu kesime uygulanmış koyu kül kahve tonları saçlarının şeklini ve yüzünün güzelliğini iyice ortaya çıkarmış görünüyor. Bu saç rengi  orta ve uzun saçlı esmer kadınlarda tercih edilmesi oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Özellikle de kat kat kesilmiş saçlara vurgulanan koyu kül kahve….

Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri
Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri

Siyah

Esmer kadına genellikle koyu tonlar yakışıyor diyebiliri. Katty Pery de burada çok esmer gibi görünmese de kendisi esmer bir kadın. Koyu  renklerin içinde en yoğun olan renk ise siyah. Siyah beyaz tenli birine yakışmasa da esmer kadınlara fazlasıyla yakışıyor diyebiliriz. Modası ve zamanı geçmeyen renklerden biri olan siyah 2022′ te de birçok kişi tarafından tercih edilecek.

Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri

Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri
Evde Saç Düzeleştirme Yöntemleri

Uyandığınızda birbirine dolaşmış, kabarmış saçlardan bıktınız mı? Bugün hazırladığımız yazıda saçları düzleştirmeniz için en etkili yöntemlerden bahsedeceğim. Çoğu kadının kabusu haline gelen kıvrılan saç tellerine uygulayacağınız çok basit yöntemlerle hem saç sağlığınızı korumuş hem de dümdüz saçlara kavuşmuş olacaksınız. En etkili saç düzeltme yöntemleri için

1) Kereviz: Çoğumuzun yemediği, tadını beğenmediği o sebze saçlarınızı düzeltmeniz için hazırlayacağınız serumun temelini oluşturuyor. Kokusu ve tadı kötü olsa da kıvırcık saçları düzleştirmedeki inanılmaz başarısıyla kereviz, özellikle saç bakım sektöründe faaliyet gösterenlerin yardımına koşan en önemli sebze niteliğinde.

Kerevizi saçlarınıza tatbik etmek içinse taze kereviz yapraklarını dibek yardımıyla iyice ezin ve ılış suyla karıştırın. Ilık su ile karıştırdığınız ezilmiş kereviz yapraklarını dinlenmesi ve iyice özünü çıkarması için bir gün süre ile bekleteceğiniz bir kaba boşaltın. Bir gün süre ile beklettiğiniz kereviz yapraklı karışımı banyodan 1 saat önce saçlarınıza ve saç diplerinize iyice nüfus edecek şekilde sürün. 10 dakika masaj yaparak saçlarınıza sürdüğünüz kerevizli suyu, bir saatin ardından saçlarınızı yıkayarak temizleyin. Banyo sonunda saçlarınızın ne kadar düzleştiğini ve kolay tarandığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

2) Hindistan Cevizi ve Limon Karışımı: Artık çoğu markette ve manavda yerini alan hindistan cevizini taze olarak satın almanızı öneririz. İçerisinden doğal olarak çıkan sütünü bir kaseye boşaltın, üzerine yarım limon sıkarak 2-3 saat kadar buz dolabında soğuk bir şekilde muhafaza edin. Banyodan 15-20 dakika önce saç diplerinize ve saçlarınızın tamamına dikkatlice tatbik ederek ince bir tülbent yardımıyla saçlarınızı örtün. 15-20 dakikanın ardından iyice duruladığınız saçlarınızın düzleştiğini görebilirsiniz.

3) Hint Yağı: Hindistan cevizinin yağı olan hint yağı, kozmetik sektörünün en çok kullanılan doğal yağlarından birisidir. Eczanelerde ve aktarlarda bulabileceğiniz hint yağını hergün düzenli olarak saçlarınıza masaj yaparak, dipten uca taramak suretiyle kullanıp güzelce duruladığınız taktirde kolay taranan dümdüz saçlara kavuşabilirsiniz.

Bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak saçlarınızı rahatlıkla düzleştirebilmeniz mümkün. Eğer bunların haricinde bildiğiniz yöntemler varsa yazının altındaki yorum bölümünden göndermenizi rica ederiz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.