Diyet Yaparken Motivasyon (Psikolojik durum)

Diyet yaparken motivasyon oldukça hatta aşırı önemlidir diyebilirim. Çünkü her şeyi kafaya taktığınız zaman bu sefer kilo vermeye olan inancınızda da değişimler olacaktır.

Ne olursa olsun spor sonrası o rahatlamaya ulaşmak zorundasınız. Çünkü iyiki ben bunu yapmışım diyebileceğiniz bir şeyiniz olacaktır aksi takdirde her şeye küsüp depresyona girdiğiniz zaman elinizde avucunuzda hiçbir şey kalmayacak.

Diyet Yaparken Motivasyon (Psikolojik durum)

İnsanlarla dolu bir dünya birçok insanın dikkatini çekeceksiniz birçok insanın umrunda olmayacaksınız. Aşırı kilolusunuzdur örneğin ama başkasının görüşlerini size yapılmış bir saldırı olarak algılamamanızda fayda olacaktır.

Sitemizde depresyon ile ilgili yakında yine makaleler eklenmeye başlayınca oradan da takip edebileceksiniz ve görebileceksiniz ki sizle ilgili hiçbir problem yok dünya normal her şey normal ama bilişlerimiz bu durumu bizim aleyhimize çeviriyor. Şimdi bunun diyet ile ne alakası var diyeceksiniz?

Aşırı Alakalı!

Çünkü siz bilişleriniz yanlış yönlendirme yapıyorsa birinin size baktığı zaman acaba bu kişi bana neden baktı kilolarımla alay mı etmek istiyor tarzında düşüneceksiniz ve böylelikle bir hüsran duygusuna kapılacaksınız bu da size o kadar gerçek gelecektir ki buna inanacaksınız ve işe yaramazın tekiyim diyeceksiniz ve sonucunda diyete elveda! Can boğazdan gelir diyerek kendinizi bu şekilde teselli etmeniz gerekecek.

O yüzden diyet yaparken motivasyon psikolojik olarak iyi olma durumunu da gerekiyor yani motivasyonunu arttırıcı önlemler almalı ve etraftan gelen saldırılardan nasıl etkilenmem bunu halletmeniz gerekmektedir. Bunun en iyi yolu da bilgidir!

En basitinden sürekli olarak sitemizi takip ederek bile birçok alanda uzmanlaşır ve beyninizi eğitebilirsiniz.

Diyet yaparken motivasyonunuz yüksek olursa daha çok hırslanacaksınız daha çok azim edeceksiniz ve kilo verdikçe mutlu olacaksınız.

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]Bunu Başarın![/box]

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.