iştah Kesen Yiyecekler

iştah Kesen Yiyecekler nelerdir? Kendinizi sürekli aç mı hissediyorsunuz? Her zaman her yerde kazınan midenizle baş etmek için iştah kesen bu 5 özel besini deneyebilirsiniz , sonuçların güzel olduğunun farkına varacaksınız…

Yumurta

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda , protein kaynaklarının en önemlisi olan yumurtanın uzun süre tokluk hissi verdiği ve kalorisinin düşük olduğu da kanıtlanmış oldu. Özellikle sabah yapacağınız kahvaltılarda bir adet haşlanmış yumurta ya da az tereyağı veya zeytinyağı ile yapılmış sahanda yumurta ile hem açlık hissinden kurtulabilirsiniz hem de günlük ihtiyacınız olan proteini sağlıklı yoldan almış olacaksınız.

Yeşil çay

Vücudun zehirli maddelerden temizlenmesini ve hücrelerin yenilenmesini sağlamakta olan yeşil çay , adeta bir mucize. Yeşil çay bir yandan vücudun çalışma hızını artırıyor bir yandan da yağ yakımını sağlıyor , buna ek olarak uzun süre tok hissetmeyede yardımcı oluyor. Yeşil çayınızı günde bir veya iki fincan içerek hem enerjik hissedeceksiniz hem sindirim kolaylaştırıcı yönüyle fazla kilolardan kurtulabilir hem de tokluk hissedeceksiniz.

Badem

Kuruyemiş familyasının vitamin, mineral, lif açısından en zengini olan badem , bir yandan tok kalmanızı sağlarken , bir yandan da sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmanızı sağlamaktadır. Badem, içerdiği omega-3 yağ asitleri sayesinde kalbinizinde sağlığını korumaktadır. Yapılan bilimsel araştırma sonuçlarında, düzenli olarak günde beş adet badem tüketen kadınların, tüketmeyenlere nazaran daha kolay halde kilo verdiğini göstermiştir.

Sirke

Özel bir mucize olan sirke, vücut sağlığını koruyor . Bir diğer özelliği de güzelleşmeye yarıyor. Kilo verme ve hatta ev temizliğine kadar birçok konuda mucizeler sağlamakta olan sirke , adeta kilo konusundaki gizli silah oluyor. İçerdiği özellikler sayesinde iştah kesme ve uzun süre tok hissetmeye de yardımcı olmaktadır. Sirkenin içinde bulunmakta olan asetik asit, midenin sindirim hızını yavaşlatmaktadır. Bundan dolayı kendiniz daha uzun süre tok hissedebilirsiniz. Salatalar ve yemeklerinize biraz sirke ekleyerek hem lezzet hem sağlık açısından işinize yarayabilir.

Tarçın

Kokusuyla duyularınızı harekete geçiren tarçın , enerji vermesiyle , bilim adamlarının ilgi odağı oldu ve üzerinde detaylı çalışmalar yapılmasını sağladı. Yapılan bilimsel araştırma ışığında tarçın, aç olarak hissetmenize sebep olan kan şekerinin hızlı yükselip düşmesini dengelemektedir. Bundan dolayı tarçını kullandığınız takdirde uzun süre tok hissedebilirsiniz. Örneğin bir dilim elmanın üzerine tarçın serpip , ara öğünlerinizde tüketebilir , bu sayede gün boyu tok kalırsınız ve kilo verirsiniz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.