Kas Kaybetmeden Yağ Yakmak için Diyet

Kas Kaybetmeden Yağ Yakmak için Diyet, Kilo verme sürecinde doğal olarak hem yağlar erir hem de bir miktar kas kaybı olur. Vücut öncelikli olarak enerji ihtiyacını önce yağlardan sağlar. Depolanmış olan yağlar bitince bu kez kasları yemeye başlar. Ancak bu süreç bazen birlikte de ilerleyebilir. Özel diyet önerileri ve araştırması yapılmış olan programlarla bir yandan yağ yakarken diğer yandan kasları korumak ve hatta kasları geliştirmek mümkün oluyor.  Bu makalede

Kas Kaybetmeden Yağ Yakmak için Diyet

 

  • Yağ yakmak için beslenme programı
  • Yağ yakıp kas yapmak için beslenme programı
  • Kas yapmak için beslenme programı kadın
  • Kas kaybetmeden yağ yakmak
  • Kilo vermek istemiyorum yağ yakmak istiyorum
  • Kas yapmak için beslenme programı
  • Kas kaybetmeden yağ yakmak

konuları hakkında bilgiler bulacaksınız.

 

Yağ Yakmak İçin Beslenme Programı

 

Yağ yakmak için Paleo diyeti Dukan diyeti en popüler diyetlerdir. Protein ağırlıklı beslenme, sebzelerle zenginleştirilmiş uzun vadeli bir program, yağları yakarken kasların erimesini önler. Bununla beraber egzersiz yapmak bir fitness salonuna kaydolmak ve uzun vadede yağ yaka yaka kas kütlesini de arttırmak mümkün oluyor.

Bunun için siz değerli okurlara gerçekleşmesi mümkün olmayan gram mili gram besin hesabı yapmayacağız. Genel çerçevede proteine ( et süt yumurta) daha çok ağırlık vermek gerekiyor. Normal şartlarda erkekler günde 56 gram protein almalı kadınlar da 45 gram protein almalıdır. Bu oranlardan daha az protein tüketimi, diyette kasların da kaybolmasına neden olacak.

 

Meyve ve Sebzelerle Beslenmek

Lif kaynakları olması açısından meyve sebze ağırlıklı beslenmek daima kilo vermeyi kolaylaştırır. Et süt yumurta ile birlikte meyve ve haşlanmış sebzelere de önem vermek gerekir. Mümkün olduğunca az karbonhidrat tüketmeye özen gösterin.

Kas Kaybetmeden Yağ Yakmak için Diyet
Kas Kaybetmeden Yağ Yakmak için Diyet

Enerji Kazanmak için Kırmızı Et Balık yumurta ve süt tüketin. Egzersizden önce güç kazanmak için bu besinlere ağırlık verin. Yulaf ezmesi ve tam tahıl besinler de menüyü zenginleştirir. Kas kaybını önlemek için mutlaka egzersiz ve diyetle beraber bol su tüketin. Protein tozu, kuruyemiş takviyesi elma kokteyli hazırlayabilirsiniz. Antrenmandan 45 dakika önce yiyin ki spor yaparken hazımsızlık olmasın. Kas kaybetmeden kilo vermek için haftada 5 gün kardiyo çalışması yapın. Haftada 3 gün ağırlık taşıma çalışması mekik şınav çalışması yapın.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.