Kuru Ciltler İçin Nem Maskeleri

Cildin nem ve yağ oranı, cilt güzelliği ve sağlığı ile direkt olarak ilgilidir. Kuru ve nemsiz ciltler dış etkenlerin karşısında çok daha hızlı hasar görerek yaşlanırken, doğru yağ ve nem oranına sahip olan bir cilt, hem cildinizin korunması hem de beslenmesi için önemli ve büyük bir role sahip durumdadır.

Kuru Ciltler İçin Nem Maskeleri

Cilt ürünlerini çok uçuk fiyatlı buluyorsanız eğer ya da ürünlere güvenmeyerek doğal ev yapımı olan maskeleri tercih etmek istiyorsanız bazı bilgilere erişmeniz gerekir. Ancak bu maskeleri kullanmaya başlamadan önce herhangi bir alerjinizin olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Aksi takdirde beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kuru ciltler için nem maskeleri için gerekli olan tüm malzemeleri hazırladıktan sonra ilk olarak bileğinize sürüp test edebilirsiniz. Herhangi bir kızarma olduysa eğer yüz bölgenize kesinlikle uygulama yapmamanız gerekir.

Uygulanabilir Maske Önerleri

Temizleyici ve nemlendirici maskeler de kuru ciltlere uygulanabilecektir. Yüz bölgenizi pamuk gibi yumuşatarak temizleyip aynı zamanda nem kazanmasını sağlayan ve uygulanması son derece basit olan bir yağ maskesi olarak da tanımlanabilir. Derinize tamamıyla nüfuz edip temizlerken, bilhassa kış aylarında soğuk sebebiyle tahriş olan cildinizi etkili şekilde tedavi edip nemlendirmektedir. Hint yağı bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır. Bu yağ cildinizi temizlemesinin yanı sıra cilt lekelerini de tedavi etmeniz için yardımcı olacaktır. Kuru ciltler için nem maskelerinin arasında zeytinyağının önemi büyüktür.

Kuru Ciltler İçin Nem Maskeleri
Kuru Ciltler İçin Nem Maskeleri

Zeytinyağı da zaten geçmiş yıllardan bu güne kadar güzellik için sıkça kullanılmış olan ve büyük oranda nemlendirici etki sağlayan özellikleri olan bir yağ çeşididir. Yüzünüzde minimum 5-10 dakika kadar beklettikten sonra da iyice temizlemeni gerekir. Peki, bu maske için hangi malzemeler gerekli olacaktır? 1-2 çorba kaşığı kadar naturel yani zeytinyağı ve tercih ettiğiniz zeytinyağının üçte biri kadar hint yağı karışımının yüz bölgesine uygulanması için tercih edilecek ufak havlu ya da pamuk işinizi görecektir. Ancak tüm bu malzemelerin temiz ve kaliteli olması son derece önemlidir.

En Etkili Yardımcı Malzemeler

Cilt güzelliğinizi artıracak nemlendirici maske de son derece önemlidir. Kozmetik ve cilt güzelliği ürünlerinde neredeyse adını her zaman duyduğumuz Avokado, cildiniz için son derece yararlı bir malzemedir. Bu yararlardan başlıca olanları da öğrenebilirsiniz. Barındırdığı antioksidanlar sayesinde sıklıkla yaşanan cilt yaşlanmaları da yavaşlayacaktır. Cildin nemlenmesini sağlayarak sıkılığını artırmasına da yardımcı olmaktadır.

Yüz bölgesine uygulandıktan sonra yaklaşık 10-15 dakika kadar bekleterek iyice yıkamalısınız. Peki, kuru ciltler için nem maskeleri arasında bulunan bu maskeyi uygulamak için 1 tane avokado sıkarak lapa haline getirmeniz gerekir. 1 çay kaşığı kadar doğal bal da ilave edip uygulama yapabilirsiniz. Nemlendirici ve besleyici maske olarak bilinen bu maske için de olmazsa olmaz olarak yumurta kullanmalısınız. Yumurtada bulunan yüksek mineral ve başarılı protein yapısının olması yüzünüzü sıkılaştırarak genç ve diri bir görüntü kazanmanıza yardımcı olur.

Bu maske ek olarak yüzünüzü çeşitli lekelerden temizlemek için de yardımcıdır. Ayrıca bunun için çok az miktarda limon ve nemlendirici niteliği için bal içermektedir. 1 çay kaşığı doğal bal, 1 tane yumurta ve limon suyu yeterli olacaktır. Bu malzemeler yüksek düzeyde asidik olmasından dolayı yüze çok miktarda ve sıklıkla uygulanmaması gerekir.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.