Mucize Zayıflama

Mucize Zayıflama İksiri? Mucize Zayıflama, iki güzel kelimenin biraraya gelmesiyle oluşmuş harikulade, kulağa çok hoş gelen bir kelime dizisi. Ama kulağa hoş geldiği kadar işin kendisi o kadar da kolay bir işlem değil. Hoş, zaten kolay olsaydı adı mucize olmazdı değil mi?..

Çoğu kez hepimizin aklına gelmiştir şöyle bir fikir: “Keşke eczanede satılan bir tablet olsa da bir kere yuttuk mu, bütün fazla kilolarımızı bedenimizden sıyırıp, söküp götürse” diye…

Ama maalesef böyle bir ürün veya bileşim yok. Olması da beklenemez zaten. Eczanelerde satılan bitkisel zayıflama ürünleri de belirttiğimiz bu istisnayı bozmuyor. Yani işin aslı, mucize zayıflama bekliyorsanız ki herkesin ortak derdi bu. Gerçekleşmesini beklediğiniz zayıflamanın diyetini, bedelini ödemelisiniz.

Sağlıklı Kilo Vermek

Böylece ümid ettiğiniz, beklediğiniz sağlıklı zayıflama sonucuna ulaşabilesiniz. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi sağlıklı kilo vermek çok önemli bir konu. Yoksa kilo vermek uğruna sağlığınızdan olabilir, bir de kaybettiğiniz sağlığınız için değişik sıkıntı ve zahmetlere katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Altı çizilmesi gereken ikinci bir husus ise ödenmesi gereken diyetin ne olduğu konusudur.

Ödenmesi Gereken Diyet Nedir?

  • Vücut yapınızı gözden geçirin.
  • Bedeninizin kimyasal yapısını iyi tanıyın.
  • Harcayamadığınız enerjiyi kazanmaktan uzak durun.
  • Dengeli ve sistematik beslenin.

Yukarıda sıraladığımız madde başlıkları aslında üzerinde uzun uzun konuşulması gereken önemli konular. Gelecek yazılarımızda bu konuları açıklamaya ve önemine dikkat çekmeye devam edeceğiz.

Mucize Zayıflama

Mucize Zayıflama
Mucize Zayıflama

Ancak unutulmaması gereken şu noktayı gözden kaçırmayın. Eğer kilo vermek istiyorsanız ve vücut yapınız kilo almaya müsaitse ki siz bunu herkesten iyi bilirsiniz. O halde gereksiz maceralardan yani aşırı yemek yeme alışkanlıklarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Hem kilo vermek istiyorsunuz hem de habire ölçüsüz ve gereksiz kalori alıyorsunuz. Böyle olduğu sürece kilo veremezsiniz. Yaptığınız onca spor ve egzersize rağmen de kilo vermeniz çok güçleşecektir. Yani yaptıklarınızla hedefiniz uyumlu olmalı. Kendinize mantıklı bir kilo hedefi belirleyin (Uzman desteği gerekebilir) ve kilo hedefinize asla ihanet etmeyin!..

Şimdilik bu kadar…Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.