Yağ Yakma Formülü: Daha Az Ekmek, Daha Çok Sebze

Yağ yakma formülü Yaz ayları yaklaşırken plajda fit bir vücutla mı boy göstermek istiyorsunuz? Öyleyse tavsiyelerimize kulak verin. Hızlı ama sağlıklı bir şekilde yağ yakmak istiyorsanız ekmeği, işlenmiş gıdaları, şekeri tamamen terk ederek taze sebze ve meyvelere, bir miktar da kuruyemiş ve bakliyatlara yönelmelisiniz. Ekmek, şeker ve işlenmiş gıdalar vücudunuzda enflamasyona ve yağlanmaya yol açar, ileri aşamalarda diyabete neden olabilir. Sağlıklı bir beslenme ve kilo vermek için tabağınızın rengarenk taze sebzelerle dolu olduğundan emin olun.

Daha Az Ekmek, Daha Çok Sebze

Peki en iyi yağ yakıcı sebze ve meyveler hangileridir? Hangi sebzeleri tercih etmeliyiz? Lahana, salatalık, taze fasulye, karalahana, ıspanak, balkabağı, tatlı patates, biber, soğan, domates, brokoli, Brüksel lahanası, kabak, pırasa, karnıbahar ve patlıcan her zaman için kalorisi düşük, iyi seçimlerdir. Bunları fırında ya da buharda yağsız şekilde pişirdiğinizde hiç bir miktar sınırı olmadan tüketebilirsiniz. Yine patates ve havuç gibi nişastası yüksek sebzeleri de kızartmadan, yağsız tükettiğinizde makul bir miktarda oldukları sürece sorun yoktur. Muz da yine nişastası yüksek ama güvenle tüketebileceğiniz bir meyvedir. Hurma da açlığı çabuk gideren ve sağlıklı bir meyve tercihidir. Rahatlıkla tüketebileceğiniz meyvelerden birisi de elmadır.

Yağ Yakma Formülü

Yağ Yakma Formülü: Daha Az Ekmek, Daha Çok Sebze
Yağ Yakma Formülü: Daha Az Ekmek, Daha Çok Sebze

Bakliyatlara gelirsek; yeşil mercimek ve nohutu kırmızı mercimeğe ve kuru fasulyeye göre daha sık tüketebilirsiniz. Bunlar protein ihtiyacınızı da giderecektir. Mantar da diyet yapanın dostu olan ve protein açısından zengin bir besindir. Sağlığınız için yağlı süt ürünleri ve eti ise mümkün olduğunca azaltmalısınız. Belli miktarlarda yağsız yoğurt, tavuk ve balık tüketilebilir. Nohut, mercimek gibi bakliyatlarla et özleminizi giderecek sağlıklı köfteler hazırlayabilirsiniz. Makarnayı bir kepçeden fazla yememeye çalışın. Beyaz pirinç yerine esmer pirinç ya da bulgur tercih edin ancak bunları da sınırlı miktarda tüketin. Maydanoz, dereotu, roka, tere, nane gibi her türlü taze baharat ve yeşilliği de istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Ceviz, yer fıstığı ve badem ise sağlığınız için gerekli ve faydalı kuruyemişlerdir ancak yüksek yağ içerikleri nedeniyle az miktarlarda tüketin. Bunları sık sık ama küçük porsiyonlar olarak yiyin.

Size özel Yağ yakma formülü makalemizin sonuna geldik bi dahaki makalede görüşmek üzereTutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.