Dudak Üstü Tüyler Nasıl Yok Edilir? Yöntemleri Nelerdir?

Dudak Üstü Tüyler Nasıl Yok Edilir? Kadınların en çok şikâyet ettikleri tüylenme sorunlarından biri de dudak üstünde ortaya çıkan tüylerdir. Dudak üstü tüyler, ayva tüyü gibi bile olsa kadınlarda hoş olmayan bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olur ve pek çok kadın da bu durumdan şikayetçi. Bu tüyleri makyajla da yok etmek ne yazık ki mümkün değildir. Bu tüylerin yok edilmesi için farklı yöntemler uygulanır. Özellikle sert ve siyah tüyler kadınların yüzlerinde erkeksi bir görünüm oluşmasına sebep olduğundan ve kadınları da özellikle rahatsız ettiğinden hemen yok edilmelidir.

İple Dudak Üstü Tüyler Nasıl Alınır?

Dudak üstü tüyler kadınların büyük sorunlarından biridir demiştik ve bu tüyleri yok etmek için en çok uygulanan yöntem iple alma tekniğidir. Bu teknik çok kolay bir işlem olsa da bazı kadınlar bu işlemi uygulayamamaktadır. Bu işlem güzellik salonlarında ve kuaför salonlarında kolaylıkla yapılan kısa süreli bir işlemdir. Farklı pozisyonda tutulan ipin dudak üstündeki tüylerin üzerinde birkaç dakika gezdirilmesi sonrasında dudak üstündeki tüyler yok olacaktır.

Ancak iple dudak üstü tüyü alma işlemi kalıcı bir sonuç vermemekte ve bir ya da iki hafta sonra dudak üstünde tekrar tüy oluşumu ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte biraz acı verici bir yöntem olduğunu da özellikle belirtelim.

Kuru Ciltler İçin Nem Maskeleri
Kuru Ciltler İçin Nem Maskeleri

 

Bitkisel Ağda İle Dudak Üstü Tüylerini Yok Etme

Dudak üstü tüylerini almanın uzun süreli etki yaratan seçeneklerinden biri bitkisel ağda ile bu işlemi yapmaktır. Reçine kokulu ve içerikli sir bazlı ağda kullanımı tüylerin daha geç sürede çıkmasını sağlamaktadır. Bu işlemi kadınlar kendi kendilerine de uygulayabildiği gibi güzellik salonlarından ve kuaför salonlarından da bu hizmet alınabilir.

İnce dokulu ve hassas ciltlere uygun olan sir bazlı ağdalar dudak üstü tüyler konusunda oldukça etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Bu uygulama çok fazla can yakmayan bir formüldür. Acısını çok çekmeden güzelleşmek için güzel bir yöntem.

Cımbızla Dudak Üstü Tüylerini Yok Etme

Bazı kadınların tercih ettiği fakat hiç önerilmeyen dudak üstü alma şekli cımbızla tüyleri koparmaktır. Bu işlem hem çok fazla can yanmasına sebep olurken hem de tüylerin olağandan çok daha sert ve siyah çıkmasına sebep olacaktır. Bu sebeple yöntem, az olan tüylerin çoğalmasına ve sertleşmesine sebep olur. Sertleşen ve kalınlaşan tüyler zamanla daha kalıcı hal alacağından uzmanlarca çok tavsiye edilmemektedir.

Hazır Ağda Bantlarıyla Dudak Üstü Tüylerini Yok Etme

Dudak üstü tüyler hazır ağda bantları ile de basitçe alınabilir.

Kozmetik ürünler satan mağazalardan, eczane veya marketlerden satın alabileceğiniz hazır ağda bantları ile kolayca bu tüylerden kurtulabilirsiniz. Kullanımı çok kolay olan bu ağda bantlarını kendi cilt yapınıza uygun olarak seçebilir ve kendi kendinize zahmetsizce uygulayabilirsiniz. Evet, hafif can yakıcı bir yöntem olduğunu belirtelim. Fakat tek tek cımbızla almaktan evladır, inanın.

Lazer Epilasyon Yöntemi İle Dudak Üstü Tüylerini Yok Etme

Bilmeyeniz yoktur diye düşünüyorum ama en popüler tüy yok etme yöntemi lazer epilasyondur. Dudak üstü tüyler kadınlar için inatçıdır. Bu teknikte tüy kökleri teker teker yakılıyor ve belli bir süre sonrasında dudak üstünde ve epilasyon yapılan bölgede tüy hiç kalmıyor. Lazer epilasyon yöntemiyle kökleri yakılan tüyler bir daha sizi asla rahatsız etmiyor. Ancak seans gerektiren durumlar da olmuyor değil. Seanslarınızı aksatmadan, düzenli şekilde epilasyon işlemi uygulanırsa, sonuç harika olacaktır.

Baharatlarla Hazırlanan Cilt Maskeleri

Lazer epilasyonda bazı özel cihazlar ve jeller kullanılırken, herkes bu işlemi yapamıyor. Özel eğitimden geçmiş güzellik uzmanları veya doktorlar tarafından yapılan bu işlem, daha önce de belirttiğimiz gibi seans seans yapılıyor. Herkesin kıl yapısına, cilt yapısına ve hormonlarına göre seans sayısı değişim gösteriyor. Seanslar kişilerin cilt yapısının hassasiyetine göre belirleniyor ve tüyleri yok etmenin kesin formülünü lazerle epilasyon yaptırmak oluşturuyor.

Dudak üstü ve vücudunun diğer bölgelerindeki tüylerden sonsuza dek kurtulmak isteyenler bu yöntemi tercih ediyor. Kıl köklerinize ve kıl yapınıza göre dudak üstü tüylerinizden kurtulmak için en uygun olan metodu tercih edebilirsiniz.Tutarlı Diyet Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.